fb pixel 5 postřehů o filmu Bohemian Rhapsody: Mercuryho hlas „zahraje“ Marc Martel – G.cz
Vyhledávání

5 postřehů o filmu Bohemian Rhapsody: Mercuryho hlas „zahraje“ Marc Martel

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Nejen my v redakci, ale všichni fanoušci Queenů a legendárního Freddieho Mercuryho se těší na životopisný film Bohemian Rhapsody, jehož premiéra je na spadnutí. Dojde k ní už 23. října ve Wembley, kde kapela v roce 1985 odehrála jeden ze svých nejslavnějších koncertů.

Václav Roman
Václav Roman 13.9.2018, 14:00

1. Světová premiéra ve Wembley

Místem konání světové premiéry snímku Bohemian Rhapsody bude SEE Aréna ve Wembley, což je součást komplexu stadionu Wembley, kde se 13. července 1985 uskutečnil obří koncert Live Aid, jehož cílem bylo získat prostředky na boj s hladomorem, který tehdy propukl v Etiopii. Skupina Queen vystoupila před 72 000 nadšenými fanoušky a jde nejspíš o její nejznámější živé vystoupení. Také výtěžek z premiéry půjde na dobrou věc. Dostane jej nadace Mercury Phoenix Trust, která je zaměřena na boj s virem HIV a nemocí AIDS.

2. Název podle slavného hitu

Tvůrci pojmenovali chystaný snímek po jedné z nejslavnějších skladeb skupiny Queen. V písni se prolíná rock, hard rock a opera, což je důvod, proč skupině trvalo celé tři týdny, než ji nahrála. V roce 1975, tedy v roce svého uvedení, se vyšplhala ve Velké Británii na přední místa hitparád. Písní č. 1 se stala i v roce 1991, když Freddie Mercury zemřel. Je dost možné, že se jí letos stane po uvedení filmu i potřetí.

3. Chystá se speciální soundtrack

S životopisným filmem se fanoušci dočkají také soundtracku. Kapela oznámila, že bude k dostání po 19. říjnu a budou na něm jak nové verze slavných písní, tak i čtyři dosud nezveřejněné songy z živého vystoupení konaného v roce 1985 v rámci Live Aid. Dále bude na desce skladba Now I´m Here nahraná v roce 1975 při vánoční show v Londýně. Skladeb bude celkem 22 a rozhodně je na co se těšit.

4. V hlavní roli Rami Malek

Teď to nejdůležitější, představitel hlavní role. Tím je americký herec Rami Malek, na kterého se můžete podívat v následující velké galerii:

Ta podoba je úchvatná. Ostatně říká to i současný frontman Queenů hudebník Adam Lambert: „Nevypadám jako Freddie, dokonce nemám ani hlas jako Freddie. Mám hlas jako já,“ uvedl Lambert. „Je dobře, že producenti vybrali do této role Ramiho, je to výborná volba. Rami je úžasný herec, má výborný potenciál vytvořit velmi citlivý obraz Freddieho.“

5. Zpěv Marc Martel

I když Rami Malek jako Freddie Mercury vypadá, jako on zpívat neumí. To totiž neumí nikdo. Dost podobný hlas má ale kanadský zpěvák Marc Martel, s kterým Brian May a Roger Taylor navázali úzkou spolupráci. Na chystaném soundtracku bude použita originální hudba Queenů, ale vokály, to bude směs Mercuryho a Martela. Stejně tomu bude i ve filmu. Producent Graham King si Marca Martela nemůže vynachválit: „Když zavřete oči a zaposloucháte se, je to jako by zpíval Freddie.“

A zde se podívejte na 4 věci, co víme o životopisném snímku o Mercurym, který se chystá už roky.

Podobné články

Doporučujeme

Další články