fb pixel Po třech pivech je pálí žáha a odpadnou v jedenáct: 6 důvodů, proč je kalení s třicátníky nuda – G.cz
Vyhledávání

Po třech pivech je pálí žáha a odpadnou v jedenáct: 6 důvodů, proč je kalení s třicátníky nuda

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Mládí je krásné, to víme všichni. Se stářím totiž přichází samé ošklivé věci: nemoce, deprese a především hrozná nuda. Asi každý z nás, kdo jsme se narodili někdy v době podpisu opoziční smlouvy, byl někdy se svými staršími kamarády na pivu. Tím pádem následujících 6 důvodů, proč je kalení s lidmi nad 30 nuda, určitě znáte.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 20.8.2019, 16:51

1. Nic nevydrží a hned usnou

Když je vám okolo dvacítky, tak nic není tak zbytečné jako spánek. Třicátníci ale spánek milují, takže jestli plánujete začít kalit už okolo sedmé večer (za předpokladu, že si vaši drazí staříci odpustí večerní Televizní noviny), tak se připravte, že spát půjdete ještě před půlnocí. Už okolo deváté začnou vašim starším kamarádům padat hlavy na stůl, zatímco vy budete mít energii ještě na dalších šest hodin kalení.

2. Mluví o dětech a hypotéce

Zatímco vy se chcete bavit o zábavných věcech jako jsou děvčata, kalba nebo alkohol, třicátníci někde okolo třetího piva začnou vyprávět o dětech a hypotéce, což jsou pro naši generaci věci vzdálené asi jako let na Mars. Už jen kvůli tomu, že naše generace si (částečně jejich vinou) ani jedno dovolit nikdy nebude moct – přinejlepším si pořídíme kočku a budeme žít v nájmu s dalšími třemi lidmi až do našich 50 let, kdy nás zabije klimatická krize.

3. Je jim zle

Pokud to vaši kamarádi, kteří byli počati ještě za socialismu, vydrží do pátého piva bez usnutí, začnou si velice brzo stěžovat na bolesti. Nejprve jim je těžko od žaludku, pak je začne pálit žáha, následně se přidá bolest hlavy, boku a nakonec kolen. A pak usnou.

4. Přijdou rady starších

„Kdybych mohl dát radu svému mladšímu já.“ Tak si postav stroj času a odleť si za svým mladším já. Naše generace nepotřebuje slyšet další rady, jak máme řídit naše předem zničené životy. Chceme se bavit, abychom neskončili jako vy. A ne, nikdo z nás nemá důchodové připojištění, páč se důchodu nemáme v plánu dožít.

5. Brečí

Do tohohle bodu to dojde vždycky. Mít třicítku za sebou je těžké, ale ještě těžší je poslouchat řeči o tom, že se vám nedaří našetřit si na byt nebo že vás nebaví být sami. Tak mi promiň, Karen, že kluci hledají někoho, kdo má i jiné zájmy než budování rodiny, ale já s tím nic neudělám. Zkoušela jsi Tinder?

6. Nikam se jim nechce

Nejhorší na třicátnících ale je to, že se jim nikdy nikam nechce. Cokoliv, co neobnáší buď jimi vybrané místo nebo nejlíp jejich obývák, je totiž pro jejich staré kosti moc daleko. Navíc musí vstávat do práce, takže se jim nechce pít víc než jedno pivo, které pak srkají dvě hodiny. A jak ví každý, komu není 200 let, tak pokud se vám nechce brzo vstávat, tak je lepší nejít vůbec spát. Však ono se s tím tělo už nějak popere.

A tady si přečtěte, proč je dobrý nápad začít chodit se starší ženou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články