fb pixel Po těžké nemoci už nechci obtěžovat lidi svými nevyřešenými démony, říká zpěvák David Stypka v (NE)BLÁZNI – G.cz
Vyhledávání

Po těžké nemoci už nechci obtěžovat lidi svými nevyřešenými démony, říká zpěvák David Stypka v (NE)BLÁZNI

Zdroj: G.cz/(NE)BLÁZNI

Textař, zpěvák a kytarista David Stypka ve věku jednačtyřiceti let v sobotu zemřel. K jeho dlouhodobým problémům se slinivkou se přidaly komplikace spojené s nákazou nemocí covid-19. David byl v červnu hostem Tomáše Poláčka v jeho talkshow (NE)BLÁZNI a mluvil právě i o své nemoci. Rozhovor si můžete pročíst a poslechnout v článku níže.

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 25.6.2020, 13:17

Sám má doma cenu Anděl za rok 2017, a minulý týden ji ze srdce přál kolegovi Vladimíru Mišíkovi. "Mimo jiné proto," říká čtyřicetiletý zpěvák David Stypka,"že mi jeho píseň Jednou extrémně pomohla v době, kdy jsem se na podzim vrátil po operaci z nemocnice. Je krásná harmonicky, ale taky jsem z ní clítil Mišíkovu pokoru, kterou bych sám velmi potřeboval, takže jsem tu píseň pravidelně brzy ráno poslouchal na zahradě, navzdory svému zdravotnímu stavu trochu tančil a vyplakával stresy z pobytu v nemocnici."

Přesně před rokem David Stypka zjistil, že má velmi vážnou nemoc, rakovinu slinivky. Diagnóza mu paradoxně pomohla: Až do té doby byl vyhořelý, přepracovaný, často smutný.

Letos na jaře dokončil chemoterapii a cítí se dobře: "I z lékařského hlediska jsem teď zdravý," říká, "ale riziko návratu té nemoci tu samozřejmě je, takže se nějak extrémně neraduju. Na druhou stranu se ale nepropadám do temných hlubin, protože tím bych všechno pokazil. Kdybych se strachoval, že se nemoc vrátí, zničí mě to, takže se psychicky udržuju pokud možno ve středu a nechávám život plynout."

Poslechněte si rozhovor s Davidem Stypkou

Společně se svou kapelou Bandjeez připravuje třetí desku, která se bude jmenovat Dýchej, ale ta nejspíš vyjde až začátkem příštího roku, protože David Stypka většinu textů složených před nemocí vyhodil do koše.

"Nechce se mi obtěžovat lidi svými nevyřešenými démony," říká, "protože ty si musím vyřešit sám, a vlastně už mě depresivní texty ani nebaví zpívat."

Jakou má zkušenost s českým zdravotnictvím? Nakolik jeho léčbu ovlivnil koronavirus? Jaký pro něj byl rok bez alkoholu?

Sledujte velmi otevřený rozhovor v talk show (NE)BLÁZNI, tentokrát s Davidem Stypkou.

Podobné články

Doporučujeme

Další články