Po pervitinu páchnete chemií a kokain umí to, co vodka s Redbullem aneb 5 zajímavostí o drogách, které vás nadchnou – G.cz
Vyhledávání

Po pervitinu páchnete chemií a kokain umí to, co vodka s Redbullem aneb 5 zajímavostí o drogách, které vás nadchnou

Slováci poctivý pervitin Česku závidí. + DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Drogy byly, jsou a budou nedílnou součástí naší společnosti. Dle Wikipedie se jedná o psychoaktivní, omamné nebo návykové látky, které působí na naši nervovou soustavu a mění mozkové funkce, což způsobuje změny vědomí, vnímání a nálad. Kolem drogové tématiky je však spousta mýtů a nejasností, které mezi lidmi kolují. Proto je potřeba je objasnit. Zde je 5 nejprofláklejších z nich.

Rom Jeremy
Rom Jeremy Aktualizováno 6.5.2021, 17:26

1. Redbull s vodkou účinkuje podobně jako kokain

Už před několika lety se objevila zpráva, že v Redbull Cola se nachází stopové množství kokainu. Nyní se však ukázalo, že oblíbená a lékaři nedoporučovaná kombinace energitických nápojů s alkoholem má na člověka podobný účinek jako užívání kokainu, a to včetně abstinenčních příznaků, které po této kombinaci následují. Výzkum probíhal na dvou skupinách myší, z nichž jedna z nich dostala kokain a druhá kofein smíchaný s alkoholem. Ukázalo se, že se obě skupiny chovaly podobným způsobem a vykazovaly podobné poškození mozku.

2. Marihuanou se téměr nemůžete předávkovat k smrti

Zatímco na otravu nebo následky pití alkoholu u nás zemře kolem 1500 lidí ročně a další stovky lidí mají trvalé následky, u marihuany je prý známo jen několik případů úmrtí v důsledku předávkování, a to navíc ve Velké Británii a v Německu. Na druhou stranu se nedá vyloučit, že dlouhodobé užívání může vést ke schizofrenii, změnám chování a depresím.

3. Lidi na pervitinu podivně páchnou

Všeobecně se ví, že uživatelé pervitinu páchnou specifickým chemickým zápachem, a je jedno, jestli se jedná o kvalitní nebo nekvalitní pervitin. Ve vašem organismu se totiž objeví chemické látky, které váš organismus nezná a snaží se je z těla vyloučit. Na diskuzních fórech se dozvíte, že se navíc tohoto specifického zápachu v podobě chemického potu jen tak nezbavíte. Jakmile se vysprchujete, tak je to za pár minut zpátky. „Chemii jsem ze sebe cítila i po třech sprchách a vrstvě parfému,“ popisuje jedna z diskutujících na portálu zpovědnice.cz.

4. Kombinace opiátu a stimulantu vás může zabít

Tomuto spojení se říká speedball nebo powerball. Jedná se o anglický slangový výraz pro kombinaci heroinu s kokainem nebo pervitinem, která se aplikuje většinou nitrožilně. Odborníci varují, že tato kombinace stimuluje srdce a stahuje plíce, což může způsobit zástavu srdce a selhání dýchacího ústrojí zároveň. Předávkovat se můžete už při velmi malém množství látky a je velice těžké tyto dvě drogy vyvážit správným poměrem.

5. Lidské tělo přijímá kokain i pohlavními orgány

Jelikož lidské tělo přijímá kokain všemi sliznicemi, tak může posloužit zamilovaným párům i při sexuálních hrátkách, kdy může být aplikován na pohlavní orgány muže i ženy. Kokain prý dokáže znecitlivět vaše intimní partie, ale vzhledem k tomu, že v České republice nepořídíte čistou drogu, hrozí nebezpečí poškození sliznic pohlavních orgánů muže i ženy.

Znovu a opět upozorňujeme, že tímto článkem nikoho k užívání drog nenavádíme, ale pouze informujeme o tom, co koluje světem. Drogy jsou špatné! Neberte je.

A zde by drogově závislí lidé mohli dostávat heroin od státu zdarma.

Podobné články

Doporučujeme

Další články