fb pixel Za vším hledej ženu; i za pádem vlády: Kvůli Nagyové skončil Nečas na ulici a v Čechách se otřásla politická scéna – G.cz
Vyhledávání

Za vším hledej ženu; i za pádem vlády: Kvůli Nagyové skončil Nečas na ulici a v Čechách se otřásla politická scéna

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Petr Nečas, poslední český premiér za ODS a muž, kterému zničila kariéru láska k Janě Nagyové, nyní Nečasové, dnes slaví 55. narozeniny. Tento novodobý příběh Romea v brýlích a jeho drsné Julie nakonec vedl k pádu vlády a i k rozpadu prvního manželství „pana Čistého“, jak se mu tehdy přezdívalo. Osudových momentů premiéra a jeho šéfky kabinetu bylo hned několik.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 19.11.2019, 10:30

1. On puntičkář, ona dokonalá manažerka

Petr Nečas měl již od 90. let, kdyse objevil v politice, pověst nedůvěřivého muže, který je navíc chronický puntičkář. Jana Nagyová, která se v roce 2005 stala šéfkou provozního oddělení hlavní kanceláře ODS, zase byla označována za výbornou organizátorku, která dokázala vyřešit jakýkoliv problém. Není divu, že časem si tihle dva začali rozumět – Nečase pracovitá úřednice zaujala takovým způsobem, že si jí nedůvěřivý politik vzal na ministerstvo práce jako svou tajemnici. Když se pak stal Nečas v roce 2010 premiérem, udělal z Nagyové vrchní ředitelku Sekce kabinetu předsedy vlády ČR. Schopná žena během několika let udělala kolem premiéra hradbu – kdo s ním chtěl cokoliv řešit, musel nejprve přes ní.

2. Vládní limuzína veze smažák

O Janě Nagyové se vědělo, že má ráda moc. S nástupem do funkce šéfky premiérova kabinetu začala své panovačné rozkazování dovádět do extrémních situací. Nechávala své podřízené psát diplomové práce nebo je poslala venčit své psy. Nejbizarnějším projevem její moci bylo, když si prý nechala Nagyová v roce 2012 objednat od vládního kuchaře smažený sýr a poslala jednu z vládních limuzín, aby jí vytoužený pokrm přivezl do bytu do pražských Modřan. Když řidič sýr donesl, údajně ho paní ředitelka sepsula, že jídlo vystydlo a nechala si ho poslat pro druhou porci, který si chtěla doma sama upéct. Napodruhé byla sice spokojená, ale zlí jazykové říkají, že si vzpomněla, že má vlastně ještě chuť na salát. A tak jela vládní limuzína potřetí pro salátek pro paní úřednici.

3. Premiér podpantoflák

Ženatý premiér Nečas udržoval se svou šéfkou kabinetu intimní vztah již několik let před provalením celé kauzy. A zdá se, že bylo jasné, který z těchto dvou milenců takříkajíc „nosil doma kalhoty“. V roce 2015 byly zveřejněny odposlechy hovorů premiéra s jeho milou, která ve vztahu k němu využívala poměrně nevybíravých výrazů. Zatímco Nečas svou rozzuřenou milenku poníženě oslovoval „Jaňulko“, Nagyová mu nadávala do „volů“. Žárlivost kvůli manželství premiéra si na něm častokrát vybíjela. Legendární je pak následující ukázka z odposlechu, kdy měla Naygová na Nečase křičet: „Na chlapa si hraj někde jinde než přede mnou, všude se za mě stydíš, vole. Já tady lítám jako kráva… ty seš normální primitiv… šikanuješ jenom mě. Doma držíš hubu a krok, vole, já tady dělám idiota.“

4. Bezprizorní expremiér

Když pak v červnu 2013 došlo k policejnímu zásahu na úřadu vlády a provalení celé kauzy Nagyová, rozhodl se premiér rezignovat na svou funkci. Jelikož svůj byt přenechal své dnes již bývalé manželce, neměl najednou Nečas, kde bydlet, jelikož svou rezignací přišel i o vládní byt v Hrzánském paláci. Nakonec Nečase zachránila stranická kolegyně Miroslava Němcová, která mu sehnala malý byt v poslanecké ubytovně, na který měl jako zákonodárce nárok. Když se necháte kvůli dívce snů připravit o rodinu, post nejmocnějšího muže v zemi a ještě skončíte ze dne na den na ulici, tak tomu se dámy a pánově, říká skutečná láska.

Poznámka na závěr

Úplně na závěr nám nedá nepoložit si nebo možná spíš vám jednu řečnickou otázku. Připadá vám Petr Nečas jako chlap, jako muž s velkým M? Nám tedy rozhodně ne, spíš naopak, i naše celkem dost emancipované kolegyně říkají, že doma by takového mužského nechtěly, že není chlap. Proto nám přijde v konečném důsledku víc než úsměvné, že právě on slaví své narozeniny na Mezinárodní den mužů. Tak vše nejlepší, pane expremiére.

A tady si přečtěte amerických prezidentech, které skoro odvolali.

Podobné články

Doporučujeme

Další články