fb pixel Playstation stahuje Cyberpunk 2077 z prodeje, dokud nebude hratelný na starších konzolích – G.cz
Vyhledávání

Playstation stahuje Cyberpunk 2077 z prodeje, dokud nebude hratelný na starších konzolích

Zdroj: CD Project Red

Společnost Sony, která vyrábí populární herní konzoli Playstation, oznámila, že nové RPG od polského studia CD Project Red nebude dostupné v digitálním obchodě Playstation Store. Hráčům, kteří si hru už koupili, nabízí Sony peníze nazpět.

Jan Studnička
Jan Studnička 18.12.2020, 11:56

Playstation Store

Nejnovější cyberpunkové dobrodružství od vývojářů Witchera zmizí z nabídky platformy Playstation Store. Hra měla být totiž podle studia hratelná jak na nejnovějším Playstationu 5, tak na předchozí generaci. Jenže na základní verzi čtvrtého Playstationu je Cyberpunk 2077 pro řadu vlastníků téměř nehratelná. Prolezlá bugy, s otřesným vizuálem a hromadou dalších problémů.

Může nám připadat banální rozčilovat se nad tím, že jedna z největších a nejpromakanějších her vůbec nefunguje stoprocentně na konzoli, která vyšla před sedmi lety, ale pravdou je, že CD Project Red sliboval plnou funkčnost a konkrétně Sony si zakládá na tom, že hry jsou na jejich konzolích plně a bezproblémově hratelné až do konce života dané generace.

Jak CDPR dodal, Cyberpunk 2077 si pořád můžete koupit v kamenných obchodech jako fyzickou kopii i na zastaralé verze Playstationu 4, z PS Network se však stahuje “until further notice”, tedy dokud nebude rozhodnuto jinak. To pravděpodobně znamená, dokud Poláci nevychytají všechny problémy, které se PS4 verzi hry nabalili.

Cyberpunk 2077, reklamační oddělení

Zrovna CD Project Red má ale poměrně dobrou reputaci, co se péče o vydané hry. Například třetí Zaklínač byl těsně po vydání taky prolezlý všelijakými chybami a bugy, ale sutido na něm dřelo (často do úmoru) tak dlouho, dokud nebylo všechno vybroušené a vyleštěné do té nejlepší podoby. Nutno taky dodat, že třetí Witcher se dočkal i masivních DLCéček, které za velice slušnou cenu rozšiřovaly původní hru o desítky hodin.

Je tedy jenom otázka času, kdy se Cyberpunk 2077 na Playstation Network zase vrátí. Není ale pochyb o tom, že to musí polské studio bolet. Obzvlášť citlivým místem je pak nabídka refundu, tedy vrácení peněz. Hráči, kteří si pro své Playstationy Cyberpunk pořídili mohou hru vrátit a peníze jim přijdou zpátky. Řada hráčů si totiž celé roky očekávanou hru předplatila. Napříč platformami si hráči předobjednali celkem osm milionů kusů a Cyberpunk 2077 se tak stala jednou z nejprodávanějších her vůbec. Nicméně prodeje pořád nejsou takové, jaké by si studio představovalo.

Uvidíme, jestli refund těmi čísly nějak významně zamává.

Podobné články

Doporučujeme

Další články