fb pixel Playstation bojuje s koronavirem tím, že rozdává hry zdarma – G.cz
Vyhledávání

Playstation bojuje s koronavirem tím, že rozdává hry zdarma

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Playstation rozdává hry zdarma proto, že v SONY si přejí, abyste zůstali doma u videoher a pomohli tím zastavit šíření viru. Ale nejen Playstation rozdává zábavu zadarmo, takže kde můžete drapnout zábavu na X hodin a nezaplatit ani korunu?

Jan Studnička
Jan Studnička 17.4.2020, 13:06

Playstation rozdává zdarma

Světová zdravotnická organizace, navzdory zanesení přílišného hraní videoher na seznam oficiálních chorob, ve svém nedávném vyjádření napsala, že hrát videohry je zdravý způsob, jak trávit karanténu a udržovat se v izolaci. To samozřejmě my všichni víme, ale málokdo z nás má tolik chechtáků, aby mohl dnem i nocí střílet náctileté Rusy ve všech možných i nemožných videohrách. Naštěstí, řada společností i platforem se rozhodla vašemu videohernímu rozpočtu maličko pomoct.

Tak například společnost SONY, historický výrobce legendárních herních konzolí Playstation, spustila kampaň #PlayAtHome. Na svých sociálních sítích a na svém blogu SONY děkuje všem hráčům, kteří pomáhají tlačit dolů koronavirovou křivku tím, že zůstávají doma a pleskají videohry. “Uvědomujeme si svou nynější zodpovědnost poskytovatele domácí zábavy,” stojí ve vyjádření japonského technologického giganta. “Proto jsme se rozhodli věnovat svým hráčům pár kousků, které jim pomohou zůstat doma.”

Co se myslí těmi kousky? No, pátého května všem registrovaným vlastníkům Playstationa, SONY nadělí digitální kopii mysteriózní indie hry Journey. Journey je spíš… artový projekt než nějaká velká videohra. Hráč se ujímá role zakuklené postavy, která cestuje přes poušť ke vzdáleným horám. Cestou můžete narazit na různé hráče a pomáhat si, ale nikdy nevidíte jejich jméno, nemůžete si s nimi psát ani volat, komunikujete jenom skrze hudbu a level design… Tahle věcička je něco skutečně speciálního, proto ji taky SONY nechala předělat z původní Playstation 3 verze i na současnou generaci svých konzolí.

Hlavním dárečkem, který ale majitelé Playstationa 5. května dostanou, je Uncharted: Nathan Drake Collection. Což je speciální remasterovaná edice první tří Uncharted her upravených pro Playstation 4. Pokud jste o sérii Uncharted nikdy neslyšli, o hodně jste přišli, Nathan Drake je tak trochu… Indiana Jones jedenadvacátého století. Historik, lovec pokladů, dobrodruh a příležitostný zloděj. Tyhle hry jsou intenzivním cinematickým zážitkem, který vás provede po celém světě, zaskáčete si, zastřílíte, najdete nějaké poklady, spadnete s letadlem, vykolejíte vlak… velká paráda.

Zábava za nula nula nic

Playstation ale není jediný, který chce pomoci zatlačit křivku dolů. Společnost Epic Games na svém Epic Games Store nabízí dvě hry zdarma každé dva týdny. Minule mezi nimi0 byla kooperační zombie střílečka World War Z a ode dneška se dokonce zdarma rozdává hra Just Cause 4, což je openworldová akce, ve které můžete zničit úplně všechno. Protože je všechno včetně stromů pravděpodobně nacpané dynamitem a benzínem. Hodně výbuchů vás čeká. Hóóódně výbuchů.

Francouzský herní gigant zase do dnešního dne na své platformě Uplay zdarma nabízí legendární Assassin’s Creed II, takže pokud vás mrzí, že nemůžete do Itále, můžete projet na koni legendární metropole v celé jejich renesanční kráse. A u toho si pokecat s Leonardem Da Vinci a vyhlásit válku Medicejským.

Rockstar zase dává všem hráčům, kteří se během dubna přihlásí do GTA Online pět set tisíc dolarů herní měny, takže si můžete drapnout nějakou nadupanou káru, nově vybavit byt, zorganizovat párty nebo uspořádat pořádnou vloupačku ve velkém stylu. Jo a hráčům v Red Dead Online zase rozdává nové outfity, takže pokud jste spíš na divoký západ, teď je čas osedlat koně.

No a herní platformy jako Steam, Origin nebo GoG nabízí nonstop buď zajímavé free-to-play hry nebo aspoň pořádné slevy. Stačí si přidat do whishlistu, co vás zajímá a počkat až hra spadne ze sedmdesáti euro třeba na patnáct, protože to se děje docela často. Třeba teď je na Steamu sedmdesátiprocentní sleva na armádní simulátor ArmA III od českých vývojářů Bohemia Interactive. Kompletně celou tuhle hru i se všemi doplňky můžete koupit za nějakých čtyřicet euro, přestože normálně byste zaplatili skoro sto třicet éček.

Takže buďte zodpovědní, zůstaňte doma a uvidíme se na bojišti.

Podobné články

Doporučujeme

Další články