fb pixel Pláč bookaholiků: nová kniha série Hra o Trůny jen tak nebude – G.cz
Vyhledávání

Pláč bookaholiků: nová kniha série Hra o Trůny jen tak nebude

Čtvrtek 31. prosince 2015 byl pro George R. R. Martina uzávěrkou na dokončení Vichrů zimy. A dnes se ukázalo, že to docela slušně prošvihl.

Veronika Doleželová
Veronika Doleželová 5.1.2016, 01:11

Tahle zima je opravdu nemilosrdná pro všechny fanoušky Hry o Trůny. V uběhlé páté sérii show od HBO tvůrci hodlají zabít jednu z hlavních postav – a doteď se marně spekuluje o tom, která z nich to nakonec schytá. Dohady o tom, zdali se schyluje k natočení celovečerního filmu, byly naprosto zadupány a jediná naděje, která spočívala v kouzelném datu uplynulého Silvestra, je ode dneška také zhašena. George R. R. Martin prošvihl uzávěrku na novou knihu, Vichry zimy. Nevěřícně a poněkud naštvaně to přijímají milióny čtenářů, fanoušků a také tvůrci seriálu od HBO poté, co to spisovatel oznámil na svém blogu.

Ono by se nebylo čeho bát, kdyby ovšem mistr nebyl už pokročilejšího věku (67 let) a neměl současně se Hrou o trůny na starosti hromadu dalších projektů. Ale je tomu tak. Vichry zimy mu dávají zabrat víc, než si byl schopen připustit, a tak spisovatel doznal, že na nich bude muset pracovat ještě několik měsíců.

„Vím, že jste všichni zklamaní, ovšem nikdo nemůže být tak zklamaný jako já sám sebou. S největší pravděpodobností to nebude ani zítra nebo příští týden. Ano, hodně toho mám napsáno. Stovky stran. Tucty kapitol. (…) Ale také toho ještě musím spoustu napsat. Zbývají mi ještě měsíce k dokončení. (…) A to i v případě, že mi psaní půjde dobře,“ píše Martin na svém blogu (zdroj: Icefice.cz).

Vzhledem k tomu, že v dubnu začne HBO vysílat už šestou řadu světové populární show, předběhne nejspíš televizní Hra o trůny dění knih. I kdyby se stal zázrak a Martin doopravdy knihu dopsal, nakladatelé ji nestihnou včas vydat. George si totiž záměrně do budoucna nestanovil žádnou uzávěrku. „Prošvihl jsem halloweenskou uzávěrku, teď i silvestrovskou… Už si žádnou nedám, protože mě jen stresují.“

Nechat génia tvořit je samozřejmě nutnost a nikdo jeho rozhodnutí nemůže zvrátit – jenže fandové už teď nemohou být víc našponovanější. Přituhuje a zima se blíží. Jestli seriál vyzradí děj knihy, na to Martin odpověděl šalamounsky – ano i ne. Nezbývá tedy nic jiného než čekat – aspoň ta premiéra šesté řady televizního seriálu na letošní duben je jistá. Doufejme.

A TADY máte teaser na šestou sérii Hry o trůny.

Podobné články

Doporučujeme

Další články