Divoké vzpomínky krále Discolandu: Ivan Jonák v knize Sex, Disco, Revoluce! vzpomíná na „zlatý časy“ – G.cz
Vyhledávání

Divoké vzpomínky krále Discolandu: Ivan Jonák v knize Sex, Disco, Revoluce! vzpomíná na „zlatý časy“

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Dva roky po smrti kontroverzního českého podnikatele a jednoho ze symbolů 90. let Ivana Jonáka vychází rukopis jeho knihy Sex, Disco, Revoluce! která vznikla mezi lety 2005 až 2010 ve vězení, kde měl původně strávit 18 let za to, že měl nechat zavraždit svou ženu Ludwiku nájemnými vrahy. Česká veřejnost si Jonáka spojí primárně s jeho podnikem Discoland Sylvie, který založil po sametové revoluci.

Martin Miko
Martin Miko 13.11.2019, 15:07

Ivan Jonák z Discolandu

„Jmenuji se Ivan Jonák. Mnozí mě jistě znáte jako provozovatele Discolan Sylvie. Často jsem vyobrazován jako jeden ze symbolů 90. let a bývám spojován s divokými začátky podnikání, ale o tom, jak jsem se k tomu všemu dostal nevíte vlastně nic. Můj život byl absurdita všech absurdit a neuvěřitelná sinusoida,“ těmito slovy začíná nová kniha Sex, Disco, Revoluce! od Ivana Jonáka, která vyšla zhruba dva a půl roku po jeho nečekané smrti z důvodu zdravotních komplikací spojených s cukrovkou.

Jonák se však vrátil nejen na facebookovém profilu Ivan Jonák z Discolandu, kde ke svým fanouškům promlouvá v první osobě, ale i díky čerstvě vydané knize, kterou psal několik let ve vězení. Následně editorovi a šéfredaktorovi magazínu VICE Pavlovi Čejkovi předal více než 700 stránek škrabopisu, který rovněž získal od Jonákových blízkých i 2 plné banánové krabice fotografií, ze kterých následně vytvořil knihu o 448 stranách kvalitního čtení. V knize se dozvíte v podstatě vše z Jonákova života od dob jeho dětství, až po období sametové revoluce a otevírání nechvalně proslulého Discolandu Sylvie.

Kniha samozřejmě popisuje i Jonákův vztah ke komunismu v 70. a 80. letech nebo to, odkud se například znal s Karlem Gottem. Věděli jste například, že Ivan Jonák se aktivně zúčastnil sametové revoluce, a že si ho Karel Kryl tehdy oblíbil? Možná se tomu budete divit, ale to, co se o tomto kontroverzním podnikateli vypráví, je jen kapka v moři z toho, co vám prozradí v knize Sex, Disco, Revoluce!

Kniha je obohacená o velmi pestrou a rozmanitou sbírku fotografií Jonákových automobilů a všemožných hostů, kteří se v Discolandu Sylvie pohybovaly. Nesmíme však zapomínat na to, že to nebyla jen diskotéka, kde se setkávala pražská smetánka, ale rovněž se jednalo o slušně vydělávající strip club, kde vás místní tanečnice dokázaly uhranout.

Život Ivana Jonáka rozhodně stojí za přečtení. Knihu totiž zrovna čteme a nestačíme se divit, co všechno král Discolandu dokázal za svůj život stihnout. Pokud chcete alespoň nakouknout do knihy, máte možnost mrknout do naší galerie s ukázkami a exkluzivními fotografiemi.

A zde je naprosto skvělý rozhovor s ženou, která vytvořila knihu o devadesátkách.

Podobné články

Doporučujeme

Další články