fb pixel Petr Jákl doma spí pod „noční oblohou“. Neuvěříte, na kolik korun ho tahle legrace vyšla – G.cz
Vyhledávání

Petr Jákl doma spí pod „noční oblohou“. Neuvěříte, na kolik korun ho tahle legrace vyšla

Sám Petr Jákl
Zdroj: Soukromý archiv Petra Jákla

Český producent, scénárista a režisér Petr Jákl má ve svém domě noční oblohu za 50 tisíc korun. Na namalovaná souhvězdí se dívá těsně před tím, než usne. I drsný Jákl je ve skutečnosti romantická duše.

Petra Švejstilová
Petra Švejstilová 19.5.2016, 16:00

Petr Jákl se na americké premiéře svého hororu Ghoul doslova zamiloval do hvězdného stropu, který byl přímo v sále. Umanul si, že to stejné musí mít u sebe doma.

A jak pravil, tak udělal. Tahle sranda ho vyšla na 50 tisíc korun. Autorem oblohy je umělec Martin Falc. “Na stávající povrch stropu se ručně kreslí a maluje florescentními ekologickými barvami s přírodním pigmentem, ten má schopnost vstřebávat světlo a nabíjet se sám od sebe, tedy po setmění svítí. Pokud se nedostává přírodního světla, zde přichází na řadu speciální UV lampa, která dobíjí také,” vysvětluje sám autor hvězdného stropu.

“Petr si objednal, abych mu namaloval dva dětské pokoje. Zajímalo ho především to, jestli ve dne budou vypadat stropy tak jako dříve. Když jsem mu vysvětlil, že ve dne na stropě není nic vidět a světla mají navíc relaxační účinek, tak si přiobjednal namalování stropů ještě do dvou ložnic.” dodal pan Falc.

V České republice se hvězdné stropy pomalu stávají populárními, ale například v USA je to veliký hit již několik let.

Petr Jákl se nyní připravuje na dva velké filmové projekty. Stále nic nechce prozrazovat, ale je možné, že do léta nám blíže představí, co opět chystá. Hovoří se o tom, že se brzy začne natáčet velkofilm Jan Žižka. A to bude, myslíme, velice zajímavý projekt, neboť česká historie pořád táhne.

A TADY se podívejte na 8 komiksových záporáků, kteří to natřeli Avengers.

Podobné články

Doporučujeme

Další články