7 komiksových záporáků, kteří by Avengers roztrhali jako papír – G.cz
Vyhledávání

7 komiksových záporáků, kteří by Avengers roztrhali jako papír

Superhrdinové z Marvelu právě v kinech bojují svou Občanskou válku, ale v roce 2018 je přijde vyzvat na souboj jejich zatím nejtěžší nepřítel – Thanos. Jak si stojí v porovnání s ostatními záporáky z tohoto komiksového vydavatelství?

Václav Rybář
Václav Rybář 17.5.2016, 12:20

Znáte ty hospodské debaty o tom, kdo by vyhrál v souboji – jestli Bruce Lee, nebo Steven Seagal, Chuck Norris, nebo Van Damme atd.? Komiksoví fanoušci podobné debaty vedou sice jen na internetu, ale zato neúnavně. A mají to o to těžší, že autoři komiksů neustále mění pravidla hry. Různé postavy jsou v rámci různých časových linií, dimenzí či vesmírů různě silné a navíc se jejich schopnosti mění podle toho, zda mají k dispozici nějaký ten napružovák či ne. A nejsilnějším napružovákem v marvelovském vesmíru je tzv. Infinity Gauntlet – speciální rukavice, kterou obývá šest Infinity krystalů, které jsme měli tu čest ve filmových marvelovkách vidět (tedy zatím minimálně čtyři z nich).

Stejně tak jsme viděli záporáka chystaných třetích Avengers, což bude mimochodem film rozdělený na dvě části, to aby nás tvůrci patřičně napínali. Thanos je jedním z titánů, bytostí, které jsou ještě o level výš než superhrdinové z Avengers, a to včetně těch nejsilnějších, jako je Thor nebo Hulk. Sám o sobě by byl Thanos Avengers rovnocenným, ale nikoliv neporazitelným soupeřem. Jak by to ale dopadlo, kdyby se mu podařilo nashromáždit všechny krystaly a aktivovat Infinity Gauntlet?

V následujícím žebříčku uvidíte, že by ani tak Thanos nebyl nejsilnější bytostí superhrdinského vesmíru. Dostal by se ale sakra blízko, což Marvelu nedává moc příležitostí tenhle střet v budoucnu trumfnout. Nabízí se samozřejmě spekulace, že filmový Thanos nebude tak silný jako ten komiksový, ale na odpověď si musíme počkat až do roku 2019, kdy bude aktuální fáze filmového vesmíru od Marvelu vrcholit. A budou to podle všeho pěkná jatka.

1. Beyonder

Ultimátní existence s vlastní dimenzí, proti které je ta ‚naše‘ marvelovská jen kapkou v moři. Jeho síla miliónkrát převyšuje kombinované schopnosti všech superhrdinů marvelovského vesmíru. Občas ho lze zaskočit a zpomalit, ale jako potomek nejsilnější rasy marvelovských světů (Beyonders) byl v podstatě symbolem nezastavitelnosti. V posledních letech ho sice marvelovští inženýři trochu degradovali, aby byl porazitelný, ale v zásadě se pořád jedná o jednu z nejsilnějších entit marvelovského vesmíru. Zároveň některé postavy zesílili na jeho úroveň (např. Molecule Mana), takže tím rozšířili herní pole. The Beyonder ale stále zůstává prapůvodním šéfem, kterého si nikdo netroufne pozlobit.

2. Living Tribunal

Živoucí Tribunál je jakýmsi soudcem marvelovského supervesmíru. Dohlíží na všechny a na všechno. Občas se rozhodne, že některá planeta příliš zlobí a rozhodne se, že ji vymaže z existence. Případně jí dá šanci se obhájit, ostatně Země se z podobných výzev musela v historii několikrát na poslední chvíli vylízat. Většinou jen mlčky sleduje dění ve všech vesmírech a časových osách, aniž by zasahoval, ale jeho moc je prakticky neomezená a dokonce proti němu nemůže být zneužit Infinity Gauntlet, takže se ho žádný superhrdina nemůže schopnostmi ani dotknout. Pokud se Living Tribunal naštve, zmizí Avengers lusknutím prstů.

3. Thanos s Infinity krystaly

Thanos sám o sobě je poměrně silným superhrdinou, ale i zbytek tohoto žebříčku by ho bez milosti rozšlápnul. S rukavicí osazenou Infinity krystaly se ovšem stává všemocnou bytostí aktuálního vesmíru. V komiksu to znamená, že jedním máchnutím ruky zabije půlku existujícího marvelovského světa. Dokonce ani Avengers spojení s mnoha dalšími superhrdiny proti němu nemají šanci a umírají po desítkách. Thanose nakonec pokoří jen chytrá lest, když se rozhodne... ale to vám už neprozradím. Ačkoliv se filmové marvelovky od těch komiksových liší, bylo by nefér, kdyby se právě tohle řešení shodovalo. Infinity Gauntlet je každopádně nejmocnější artefakt ve všech marvelovkách a kdo jím vládne, ten je daleko nade všemi. I proto se Infinity krystaly schovávají v různých koutech vesmíru, aby je nikdo nikdy nedal dohromady. Thanosovi i mnohým dalším se to ale přesto povede.

4. Phoenix Force

Kosmická entita, která je živoucí silou pohánějící všechny bytosti ve vesmíru. Občas může posednout mimořádně silného superhrdinu (třeba mutantku Jean Grey z X-Menů) a propůjčit mu schopnosti jdoucí za hranici běžného chápání - osoba posedlá sílou Phoenix je schopna zabíjet ostatní lusknutím prstu, oživit mrtvé, měnit časové osy a obsáhnout vědění celého vesmíru. Což většinou vede k rozhodnutí ho zničit a postavit znovu od základů. Jedinou nevýhodou jsou pak slabiny hostitelů. Phoenix si proto většinou vybírá silné kandidáty, ani ti však často nejsou schopni její sílu plně uchopit a realizovat.

5. Magus

Jedna z verzí Adama Warlocka, která je poháněna jedním z Infinity krystalů. Konkrétně tím, který přímo prahne po dušičkách. Ve stylu vodníka tak Magus loví duše. A čím sílnější superhrdina, tím víc jeho duše nabíjí krystal. Výsledek si jistě dokážete odvodit. Magus by byl coby lovec duší pro Avengers hodně silným protivníkem - umí vytvářet silová pole, teleportovat se, pohybovat se rychlostí světla a používat kvantovou magii. Krystal sám o sobě mu dodává schopnosti, které ho povyšují nad "běžné" superhrdiny.

6. Cyttorak

Prastarý démon existující ve vlastní dimenzi, kam na něj nikdo nedosáhne. Ve své podstatě je nesmrtelný, ale pro svoje plány vždy potřebuje hostitele. Tomu propůjčí sílu nezastavitelnosti. Jedním z hostitelů byl třeba mutant Juggernaut. Jakmile se dal do pohybu, nic ve vesmíru ho nebylo schopno zastavit (tady opět pomohla jen dobře vymyšlená lest). Cyttorakovy síly umí využít díky zaklínadlům i Doctor Strange, jeden z budoucích členů filmových Avengers. Je tedy možné, že se Cyttorak ve filmovém vesmíru časem také objeví.

7. Galactus

Nejstarší bytost v celém vesmíru je obrovským stvořením, které se každé rase na každé planetě zobrazuje jinak, protože Galactus v celé své velikosti není běžným mozkem postižitelný. Jeho síla závisí na tom, zda je zrovna najedený. Galactus si totiž dobíjí baterky tím, že požírá planety. Síla tvorů na planetě, kterou sežere, pak posílí jeho vlastní schopnosti. Jeho vyslanec, Silver Surfer, kterého nadal zvláštními schopnostmi, je sám o sobě silnější než většina Avengers. Dobře najedený Galactus je vážným protivníkem i pro některé osoby z vyšších postů tohoto žebříčku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články