Petr Čtvrtníček brání Českou zbrojovku: "Nefňukejte a pojďte si zapicat," vzkazuje signatářům protestu – G.cz
Vyhledávání

Petr Čtvrtníček brání Českou zbrojovku: "Nefňukejte a pojďte si zapicat," vzkazuje signatářům protestu

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Kauza sponzoringu Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech Českou zbrojovkou má další pokračování. Poté, co v otevřeném dopise na čtyřicet umělců kritizovalo spojení největšího filmařského svátku v Čechách s penězi od jednoho z největších výrobců zbraní na světě, dočkali se zbrojaři z Uherského Brodu zastání, a sice také od herce Petra Čtvrtníčka.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 3.7.2019, 14:28

Čtvrtníček si chce zapicat

I když jsme čekali, že největší kontroverzí letošního Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech bude krk líbající Jaroslav Faltýnek, čekalo vedení KVIFFu v pondělí nepříjemné překvapení. Jak jsme již psali v našem komentáři, na čtyřicet umělců se postavilo proti sponzoringu celé akce Českou zbrojovkou, která podle jejich otevřeného dopisu vyváží zbraně do zemí s represivními režimy. Zdá se, že česká filmařská obec není ale v tomto jasně odmítavém postoji jednotná. Na obranu uherskobrodských zbrojařů totiž vystoupil herec Petr Čtvrtníček s krátkým videem, které zveřejnil server Novinky.cz.

V něm bývalá hlavní tvář České sody vzkazuje autorům protestu, že se omlouvá, že s nimi nemůže trávit čas v Karlových Varech, jelikož je právě na cestě vlakem do České zbrojovky, kde má v plánu koupit si novou zbraň. Kolegy následně zve do svého střeleckého klubu, aby si s ním namísto „breku“ zašli raději „zapicat“. Zbrojovku brání jako společnost, která dělá Česku dobré jméno již od první republiky a navíc podle Čtvrtníčka vyrábí dokonalé věci. Vzkaz zakončuje (dle svého tvrzení) pistolnickým pozdravem „Tě pic!“

Kromě samotné České zbrojovky se tak Čtvrtníček postavil i za vedení festivalu, které v oficiálním vyjádření ke kauze označuje uherskobrodského výrobce za jeden ze základů českého strojírenského průmyslu, který významně finančně pomohl letošnímu ročníku filmové přehlídky. Signatáři protestu se ke Čtvrtníčkově reakci doposud nestihli vyjádřit, ale vzhledem k tomu, že festival oficiálně končí až v sobotu, je pravděpodobné, že se nějakého pokračování ještě dočkáme.

A tady zjistíte, že se točí seriál o Timothy Learym s Woodym Harrelsonem v hlavní roli.

Podobné články

Doporučujeme

Další články