fb pixel Perly ze summitu korejských prezidentů: Kimovu káru neustále obíhá houf bodyguardů, přivezl si i vlastní záchod – G.cz
Vyhledávání

Perly ze summitu korejských prezidentů: Kimovu káru neustále obíhá houf bodyguardů, přivezl si i vlastní záchod

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Historická událost pro Korejce, ale i svět; hlava KLDR Kim Čong-un a prezident Jižní Korey Mun Če-in se sešli napůl cesty na demilitarizovaném území, aby podepsali deklaraci o denuklearizaci Korejského poloostrova a vyhlásili mír. Je to vůbec poprvé od roku 2007, co se vrcholní představitelé znepřátelených zemí potkali tváří v tvář. Významný summit doprovází řada zajímavostí i bizárů. Vypíchli jsme pár těch nejlepších...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 27.4.2018, 12:45

1. Ostře sledovaná limuzína

Kim si během návštěvy extrémně střeží své soukromí. Na summitu jezdí černou limuzínou, kolem které neustále pobíhá tlupa mužů v černém – přesněji tohle státnické auto hlídá 12 závodníků. Radši necháme mluvit video, to se totiž musí vidět!

2. Středověká pálenka a borovice míru

Schůzka severokorejského vůdce a jihokorejského prezidenta je asi nejvýraznějším krokem ku světovému míru za poslední desetiletí. Historickou událost je třeba posvětit něčím speciálním, proto hlavy znepřátelených zemí na hranicích společně zasadili borovici míru a na závěrečné slavnostní večeři budou pít tradiční středověkou pálenku munbesul (Munbae-ju).

3. Vlastní záchod

Podle The Wahington Post si Kim na místo konání summitu, do vesnice Pchanmundžŏm, nechal dopravit vlastní záchod. Je známo, že nepoužívá veřejné záchodky, takže to vlastně není zas tak překvapivé, nicméně trochu pikantní rozhodně ano. A důvod této toaletní schýzy? Kim Čong-un se obává, že by z cizí mísy mohl někdo odebrat zbytky jeho exkrementů a zjistit tak jeho zdravotní stav, o kterém se dlouhodobě spekuluje (stejně jako o hygienické situaci v celé KLDR).

4. Symboly, kam se podíváš

Mírový palác, kde delegace jednají v soukromí, je vyzdoben vpravdě symbolicky. Státníci zasedají u oválného stolu, který na šířku měří 1953 mm a na délku 2018 mm. První číslo označuje rok podepsání mírové dohody, která ukončila korejskou válku, význam druhého je jasný. Ke stolu patří židle, v jejichž rámu je vyryta mapa Korejského poloostrova. Nad tím vším visí malba Diamantové hory, masivu, který je považován za symbol spolupráce obou zemí.

A tady čtěte přepis telefonátu mezi Trumpem a Kimem, kteří se také mají sejít.

Podobné články

Doporučujeme

Další články