fb pixel Pee Wee Gaskins: Metr a půl živého chodícího násilí, nenávisti a tragédie – G.cz
Vyhledávání

Pee Wee Gaskins: Metr a půl živého chodícího násilí, nenávisti a tragédie

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Dnešní doba motivačních citátů vám neustále cpe do hlavy, že když se budete živit tím, co milujete, nikdy nebudete doopravdy pracovat. Obdobná poučka, naopak ze světa byznysu, říká, že když jste v něčem vážně dobří, nemáte to dělat zadarmo. Průkopníkem téhle teorie byl jistý gentleman, který se narodil začátkem třicátých let v Jižní Karolíně. Jmenoval se Donald Henry Gaskins, ale říkalo se mu Pee Wee Gaskins. Gaskins se živil tím, co miloval. Zabíjením lidí.

Jan Studnička
Jan Studnička 9.3.2020, 12:32

Neradostné dětství

Říct o Gaskinsově dětství, že bylo neradostné, by bylo hrubé podhodnocení. Gaskinsovo dětství byla noční můra. Když byl chlapci jeden rok, vypil flašku kerosinu a měl těžké zdravotní problémy až do tří let. Matka se o něj nezajímala, pokud ho zrovna neprodávala mužům na sex a svoje křestní jméno se údajně poprvé dozvěděl od soudce, který ho i s bandou kamarádů poslal do pasťáku, když jim bylo náct. Za krádeže, vloupačky, znásilnění a ublížení na zdraví. Zkrátka… příšerný domov z něj udělal příšeru už ve třinácti letech.

V pasťáku kluka týrali, mlátili a znásilňovali. Když se z něj dostal, brzo skončil v normální base a situace se opakovala. Gaskins měl celý život necelý metr šedesát, takže se vždycky okamžitě našel někdo, kdo si z něj udělal svoji bitch. To Pee Wee dost těžce nesl, takže se jednoho dne rozhodl, že rozehraje hru o všechno… a zabil nejobávanějšího muže ve vězení. Podle novinářů a spisovatelů, kteří o Gaskinsovi psali, tohle byl moment, kdy se doopravdy zrodilo monstrum. Pee Wee byl vždycky rozbitý malý psychopat s komplexem méněcennosti… ale tady se z loveného stal lovec.

Neradostné mládí

Za zabití v base dostal Gaskins další tři roky, ale nikdo už si na něj netroufnul. V roce 1955 se mu podařilo utéct z vězení, ale poflakoval se po Floridě tak dloho, dokud ho zase nechytili a seděl v kriminále dál do roku 1961. Pak se dostal ven a znásilnil dvanáctiletou holčičku. Chytili ho a šel sedět na pár let, než se roku 1968 dostal na podmínku zase ven. A někam sem datují experti začátek Pee Wee Gaskinse jako sériového vraha. V roce 1969 totiž zabije první oběť jen tak pro potěšení. Je to nevinná stopařka. A celá řada jich následuje. Začátkem sedmdesátých let zavraždil svou patnáctiletou neteř, svou známou a její dvouletou dceru. Dvouletou.

A protože to byl podělanej magor, pořídil si za nakradené peníze vlastní pohřebák, protože mu to přišlo neskutečně zábavné.

Extrémně znepokojivé bylo, že se pokoušel držet své oběti naživu co možná nejdéle, protože se prostě vyžíval v jejich utrpení. Řada sériových vrahů oběť často nejdřív usmrtila a pak se vydováděla, Gaskins ne. Gaskins chtěl, abyste byli celou dobu při vědomí.

Neradostná smrt

V roce 1976 je ale nakonec dopaden. V posledních zločinech mu pomáhal bývalý trestanec Walter Neely, který ke Gaskinsovi vzhlížel. I když si u toho musel kleknout na kolena, chtělo by se říct. Walter nicméně nebyl takový psychopat jako samotný Pee Wee, takže když ho federálové zmáčkli, vypověděl, že viděl svého kamaráda pohřbívat několik těl.

Gaskinse drapli v dubnu a už v listopadu toho roku dostal od poroty trest smrti. V base ještě zabil jednoho člověka, pravděpodobně taky pro peníze. Oficiální počet obětí je tedy osm, ale v autobiografické knize, která byla vydána po jeho smrti, tvrdí, že zabil přesně sto deset lidí.

A když jsme u jeho smrti, Pee Wee Gaskins byl popraven v roce 1991 a jeho poslední slova byla: „Ať si kecaj právníci, já jsem připravenej.“

Podobné články

Doporučujeme

Další články