Pár skvělých důvodů, proč si dopřát relaxační koupel nohou – G.cz
Vyhledávání

Pár skvělých důvodů, proč si dopřát relaxační koupel nohou

Potřebujete odbourat stres a napětí? Není nic lepšího, než hodit nohy do vody!

Nikola Nádvorníková
Nikola Nádvorníková 23.5.2016, 10:29

Jak na to?

Naplníte velké umyvadlo horkou vodou a přidáte několik kapek éterického oleje.

Levandule, šalvěj a jehličnan mají zklidňující účinky a zbavují kůže toxických látek. Naopak rozmarýn a citron mají oživující vlastnosti a jsou vhodnou přísadou, pokud si chcete večer někam vyjít. Nohy se budou cítit lehké a svěží.

Nohy ponořte nejméně na 10 minut do vody a po osušení je pomocí lufy nebo kartáčku s přírodními štětinami jemně promasírujte. Po koupeli nohy namasírujte pokud možno vysoce kvalitním rostlinným olejem (například z meruňkových jader). Nakonec naneste hydratační krém. Nezapomeňte však, že naše nohy musí celý den tvrdě pracovat a zaslouží si, abychom je hýčkali. K lepšímu prokrvení suché a popraskané kůže doporučujeme krém na nohy s obsahem kaštanu koňského a vodilky kanadské.

Detoxikační koupel nohou

Trápí vás psychická a fyzická námaha? Naplňte velké umyvadlo horkou vodou a přidejte 1 polévkovou lžíci mletých hořčičných semínek a 1 čajovou lžičku cayenského pepře. Ponořte nohy na 10 až 15 minut do koupele a přilévejte horkou vodu, aby teplota koupele neklesla. Po osušení nohou vypijte ¼ litru teplé vody se šťávou z jednoho citrónu, který působí jako osvědčený elixír na játra a pomáhá i při zažívání a trávení.

Další skvělou inspiraci najdete v knize Probuďte svou krásu - jedinečný způsob Dr. Hauschka​ od autorky Susan West Kurz, kterou zakoupíte zde.

A TADY máte 5 beauty důvodů, proč si dopřát den plný krásy.

Podobné články

Doporučujeme

Další články