fb pixel Ostravsko se bouří: Policie nenechá štamgasty ani dopít pivo. I proto lidé vyjdou do ulic – G.cz
Vyhledávání

Ostravsko se bouří: Policie nenechá štamgasty ani dopít pivo. I proto lidé vyjdou do ulic

Zdroj: TV Nova

Ostravští pivaři nezvládli náhlý a opět nelogický zákaz mít otevřenou hospodu i po 23. hodině večerní, a tak se rozhodli vzbouřit proti zákonům, které nyní panují v Moravskoslezském kraji. hygienická opatření jim totiž znepříjemnila pivní dýchánek, což vyvrcholilo v příjezd 30 policejních vozů, ve kterých nechyběli ani těžkooděnci, psovodi i speciálně vycvičení psi. Milovníci piva si přitom chtěli jen užít zlatý mok i po státem nařízené otevírací době.

Martin Miko
Martin Miko 20.7.2020, 15:44

Ostrava nemlčí a zuří

V Česku zřejmě žijeme v iluzi, že koronavirus nejvíce řádi po 23. hodině. Jak jinak byste si vysvětlili fakt, že nikomu nevadí plné fabriky pracujících lidí nebo obrovské fronty v supermarketech, zatímco na 50 hospodských štamgastů, kteří si chtějí užít alkohol i ve večerních hodinách, se tu posílá zásahová jednotka. Je pravdou, že se v Moravskoslezském kraji nakazilo ke dnešnímu dni přes 4000 osob.

Moravskoslezský kraj patří k nejnakaženějším na celém území ČR, a tak se hygienici společně s vládou rozhodli v pátek jednat v podstatě z hodiny na hodinu. Zavedená opatření způsobily četné finanční ztráty mnoha lidem, a mnoho z nich navíc pobouřily. Situace se zde vrátila zpět o 3 měsíce, takže lidé v hromadné dopravě musí opět nosit roušky. Omezení se týká například i návštěv v domovech seniorů, v nemocnicích apod. Kromě toho se snížila hranice účastníků na hromadných akcích z 1000 na 100 bez jakékoliv komunikace s občany.

Veřejnost v Ostravě však nejvíc pobouřila zavírací doba, která byla opět zavedena. Lidé v Moravskoslezském kraji smí trávit čas v restauracích a hospodách pouze do 23. hodiny, což nesou velmi těžce. I z těchto důvodů proběhl v noci na neděli velký pivařský protest u pivnice v Ostravě-Jihu, kde se skupině zhruba 50 hostů nelíbilo nařízení v souvislosti s šířením nemoci covid-19. Podnik, kde jsou lidé zvyklí trávit čas do ranních hodin, musel zavřít, a tak vypukl pivní protest. Ten vyvrcholil příjezdem hlídek státní i městské policie. Na místo dokonce dorazili i těžkooděnci s psovody.

Pivařům se totiž nelíbilo, že musí odejít z hospody po 23. hodině, a tak se proti vyhazovu vyjádřili menším nočním protestem. Před pivnici nakonec přijelo 30 vozů. Podle slov policie prý nevěděli, do čeho jdou, a tak nechtěli celou situaci podcenit. Nicméně vše působilo, jako když jdete zabít mravence granátem. Nicméně nic nebylo zničeno, a nakonec nebyl nikdo zatčen. Nicméně. Lidé pouze vyjádřili nesouhlas s tímto nelogickým opatřením.

„Tohle je opravdu absurdní. Do 23 hodin ok, ale po 23. hodině se začne šířit covid? Opravdu tohle nařízení je úplně mimo, stejně jako když vyrazím z Ostravy vlakem do Prahy a za hranicí Moravskoslezského kraje si ji mohu sundat. Pak chci do pražské ZOO, ale tam mě kvůli trvalému bydlišti v Ostravě nepustí. Opravdu logická opatření,“ stěžuje si paní Yveta na Facebooku pod článkem. A podobných absurdních situací tu máme víc.

Kvůli těmto prapodivným situacím, se kterými se Moravskoslezský kraj potýká, proběhne 20. července demonstrace s názvem MSK nedělejte z nás hňupy „Demisi!!!“, která se bude konat v Ostravě na Masarykově náměstí. Pořadatelům demonstrace se nelíbí některé kroky, které činí vláda a jí podřízené orgány v souvislosti s OKD i situací v kraji.

Podobné články

Doporučujeme

Další články