Ošklivější než Godzilla: Velká galerie monster, které se v 50. letech snažily zničit Japonsko – G.cz
Vyhledávání

Ošklivější než Godzilla: Velká galerie monster, které se v 50. letech snažily zničit Japonsko

+ DALŠÍCH 10 FOTEK + DALŠÍCH 11 FOTEK

Kdo by nemiloval japonská monstra, která svými superschopnostmi nebo neuvěřitelnou mohutností ničila města, popřípadě sváděla nelítostný souboj s dalšími příšerami? Jen si vzpomeňte na přerostlou ještěrku Godzillu, která původně pochází právě ze země rudého slunce. Od prapůvodní verze uběhlo skoro 70 let a lidi stále baví. Podobných monster jako byla Godzilla však existovaly desítky.

Martin Miko
Martin Miko 7.1.2020, 15:40

Známe víc než jen Godzillu

Nikdo neví, kde se vzaly, ale měří víc než dva mrakodrapy a mají chuť zničit město a sníst všechno, co jim přijde pod ruku. Tradice monster sahá v Japonsku až do 50. let, kdy vzniklo mnoho a mnoho dnes již klasických filmů, ve kterých jakási obluda gigantických rozměrů touží zničit lidstvo, které na něco takového, jako je megalomanská želva s lejzry v očích, není připraveno.

Poslední odkaz na megalomanské příšery, který máme v Evropě ještě v živé paměti, je kromě béčkového seriálu Strážci vesmíru především film Godzilla. Ta nás doprovází už od konce 90. let. Od té doby se v americké produkci vrátila ještě dvakrát. Není však jediná, kdo okupuje Japonsko a snaží se ho zničit.

Ano, nafukovací Godzilla je vážně vtipná, tak se smějte.

Podobné články

Doporučujeme

Další články