fb pixel Ortel na Spotify: Čeští vlastenci možná poprvé okusí chuť 21. století. Ale na jak dlouho? – G.cz
Vyhledávání

Ortel na Spotify: Čeští vlastenci možná poprvé okusí chuť 21. století. Ale na jak dlouho?

Zdroj: ortel.cz

Tomáš „Ortel“ Hnídek vlastenecké skupiny Ortel se rozhodl umístit některá svá alba na streamovací služby, a to například včetně Spotify. V srpnu 2017 přitom mluvčí zmiňované streamovací služby prohlásil, že kapely hlásající nebo podněcující nenávist proti rase, náboženství, sexualitě a podobně na této platformě nebudou tolerovány. Jak dlouho tedy vydrží být Ortel on-line? Nechme se překvapit.

Martin Miko
Martin Miko 13.1.2021, 15:39

Ortel to zkouší v on-line světě

Pokud jste fanoušky vlastenecko-buranského rocku, tak Vás určitě potěší zpráva, že kapela Ortel je konečně na Spotify i Apple Music. Díky facebookové skupině Ortel Hunters jsme se dozvěděli, že Tomáš Ortel si zde založil účet a nahrál tady hned 2 své desky - a to Diktátora z roku 2019 a Defenestraci z roku 2014. Pokud jste doufali, že zde naleznete Mešitu nebo coververzi písně z pohádky Princezna ze mlejna, tak Vás bohužel zklameme. Není to tam a pravděpodobně ani nebude.

Otázkou zůstává, jak dlouho tam tento obsah zůstane, jelikož Spotify už před třemi lety upozorňoval na to, že bude ze své streamovací platformy odstraňovat neonacistické a nenávistné kapely. „Kapely hlásající nebo podněcující nenávist proti rase, náboženství, sexualitě a podobně u nás nebudou tolerovány,“ prohlásil v srpnu 2017 mluvčí služby Spotify. Mazat neonacistické kapely ze své streamovací služby se rozhodlo Spotify na základě seznamu, který vydala americká organizace Southern Poverty Law Center (SPLC). Výjimku samozřejmě dostaly historické nahrávky z válečného a předválečného období.

Co se týče českých rasistických nebo neonacistických kapel, tak na Spotify nenajdete kapely Vlajka, Conflict 88, Agrese 95, Sons of Bohemia ani další z těch méně známých. Naproti tomu „devadesátková“ Oi! kapela Orlík na Spotify je, a to i se svými nekorektními písněmi Bílej jezdec nebo Bílá liga.

O setrvání Ortelu na Spotify samozřejmě rozhodnou administrátoři streamovací služby, nicméně Hnídkova kapela zde má tak malá čísla poslechovosti, že uživatele této aplikace to stejně ani nezajímá. Ti zůstanou věrni YouTube a CD.

Podobné články

Doporučujeme

Další články