Oprah slaví 65. narozeniny: Stane se moderátorská hvězda v roce 2020 prezidentkou Spojených států?

Obrázek uživatele vaclav.roman
29.01.2019, 15:26

Bude slavná Oprah od příštího roku utvářet světové dějiny? Dnešní oslavenkyně patří mezi nejvýznamnější světové celebrity a byla by pro současného amerického prezidenta Donalda Trumpa jistě zdatnou soupeřkou. Oprah sice fámy o své kandidatuře vyvrátila, ale jeden nikdy neví. Pojďme si tuto mnohonásobnou držitelku ceny Emmy připomenout prostřednictvím její legendární talk show.

Moderátorka, která si podmanila svět

První díl slavné Oprah Show byl odvysílán 8. září 1986, ten závěrečný pak 25. května 2011. Během neuvěřitelných 25 sezón bylo natočeno 4561 epizod, během kterých si Oprah získala miliony fanoušků po celém světě, což jí přineslo miliardy. Podle časopisu Forbes disponuje majetkem v hodnotě tří miliard amerických dolarů a svého času byla jediným černošským miliardářem. Kromě peněz má také velký vliv, někteří ji dokonce považují za nejvlivnější ženu světa.

Nikdy se netajila svou přízní k Demokratické straně, otevřeně podporovala Baracka Obamu v prezidentských volbách v roce 2008, čímž mu dopomohla k neuvěřitelnému milionu hlasů. Její příznivci by si přáli, aby se i ona sama angažovala v politice a zhruba před rokem se objevily spekulace o její kandidatuře v prezidentských volbách 2020. Ona to však rázně odmítla, i když kdo ví, jak to celé nakonec bude.

Původně měla biblické jméno Orpah

Oprah přišla na svět 29. ledna 1954, původně se jmenovala Orpah, celým jménem pak Orpah Gail Winfrey. Narodila se do chudých poměrů na jihu Spojených států a čas jejího dospívání byl hodně strastiplný a bolestivý. Jako dívka byla sexuálně zneužívána a v pouhých 13 letech otěhotněla, její dítě však krátce po narození zemřelo.

Na obrazovkách se poprvé objevila v 19 letech jako moderátorka večerních zpráv na nashvillské televizi. Kvůli její barvě pleti, věku i pohlaví to tehdy byla hodně velká rarita. Díky svým schopnostem se postupně dostala až k moderování talk show, která z ní učinila jednu z nejpopulárnějších osobností planety. V průběhu let sbírala ceny Emmy a v roce 1985 byla dokonce nominována na Oscara za svůj výkon v dramatu Purpurová barva.

V následující galerii se můžete podívat na její proměny během pětadvacetiletého vysílání Oprah Show:

A zde Magnum a další kníratí idolové, kteří jsou testosteron sám.


Komentáře

Doporučeno pro vás