Nový malý iPhone bude: fanoušci Applu se modelu SE 2 již brzy dočkají

Obrázek uživatele Martin Miko
31.07.2017, 16:41

Přes původní spekulace a vyjádření firmy Apple, že příští malá verze smartphonu iPhone ve verzi SE již nebude v budoucích plánech společnosti, se ukázalo, že vývojáři nejspíše podlehli tlaku fanoušků. Před očekávaným vypuštěním iPhone 7s a iPhone 8 by se již v příštím měsíci měl na trhu objevit nejmenší iPhone současnosti. Zdá se, že spojení vysokého výkonu, příznivé ceny a kapesních rozměrů fanouškům iPhonů vyhovuje a mají se na co těšit.

Nový SE nakonec bude

Loňské představení iPhone modelu SE znamenalo zachování vzhledu populárního mobilního telefonu iPhone 5 se spojením parametrů novějšího iPhone 6S, což uvítali především příznivci kompatibilnějších rozměrů mobilního telefonu, kteří si stěžovali, že "šestka" je sice výkonná, ale moc velká. Ač byl iPhone SE fanoušky přijat s nadšením, společnost Apple krátce po uvedení modelu SE oznámila, že další pokračování modelu SE již nebude. Vývojáři však své rozhodnutí s přihlédnutím k požadavkům fanoušků změnili a zdá se, že již během tohoto srpna se budeme moct těšit na nový Apple iPhone SE 2.

Dle serveru techradar.com má druhá generace modelu SE vypadat drasticky jinak než jeho předchůdce. Současný model je totiž téměř totožný s modelem iPhone 5S, což by u nové verze být již nemělo. Navíc se hovoří o tom, že bude disponovat spoustou nových funkcí, které nás zaručeně překvapí. Zásadní otázkou je, zdali bude mít nový SE i 3,5 jack konektor či nikoliv. Právě absence sluchátkového konektoru je nejčastěji kritizována u iPhonu 7. Příznivci Applu očekávají, že SE 2 bude mít mnohem lepší baterii než jeho předchůdce. Velkou nevýhodou modelu první generace byla právě velice slabá výdrž baterie.

Fanoušci se těší hlavně na 7s a 8

Kromě SE 2 se navíc na podzim počítá s modely 7s, 7s Plus a 8, na což čeká pravděpodobně každý fanoušek iPhone. Nyní se nejvíce spekuluje o tom, jaké parametry by měl mít nový SE 2. Pravděpodobné je, že bude mít stejné specifikace jako chystaný model 7s. Další otázkou je, na jakém operačním systému bude SE 2 pracovat. Dle spekulací se však bude jednat o iOS 11. Nový model má stát v Evropě rovných 339 eur, což je v přepočtu kolem 10 500 korun českých. Vzhledem k tomu, že cena plnohodnotného "sedmičkového" modelu může být i dvojnásobná, se jedná o velmi příznivou částku.

Zároveň dochází i ke snížení cen prvního modelu SE a to i na českém trhu, kde ceny například u největšího prodejce elektroniky Alza.cz klesly o 15 %. Dle slevového srovnávače Heureka.cz lze pořídit první generaci iPhone SE s uložištěm 16GB už za cenu od 7650 korun českých. Cena se však odvíjí od velikosti uložiště a dalších služeb českých e-shopů a obchodů.

Kromě mobilních telefonů se letos Apple chystá aktualizovat svůj sortiment i v oblasti počítačů, tabletů, hodinek a dalšího příslušenství. Velkou neznámou je i nový operační systém iOS, který má být představen toto léto a uveřejněn na podzim tohoto roku.

A zde si můžete přečíst o 5 aplikacích Apple, které jsou od letoška zdarma.


Komentáře

Doporučeno pro vás