fb pixel Nová hra pro děti i dospělé - Najdi si svého islamistu. Německo takto bojuje proti dětské obezitě. – G.cz
Vyhledávání

Nová hra pro děti i dospělé - Najdi si svého islamistu. Německo takto bojuje proti dětské obezitě.

Německá vláda na svém území, potažmo na území celé Evropy, strategicky rozmístila 351 islamistů. Snaží se tím podpořit venkovní volnočasové aktivity a bojuje tak proti dětské obezitě.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 16.6.2017, 13:57

Jak dostat děti od počítače ven do přírody? Touto otázkou se zabývají nejen pedagogové po celém světě. Je to rovněž otázka pro zákonodárce, aby zajistili zdraví nastupující generace.

Vypadá to, že Německo nyní přišlo s řešením. Nechalo se inspirovat velkým hitem Pokemon Go, tedy hrou, kdy děti za pomocí aplikace hledají Pokemony v reálném světě.

Vláda Spolkové republiky Německo tedy vyvinula aplikaci Islamist Go a vypustila do světa 351 Islamistů. Děti po celém Německu nyní nadšeně pobíhají po ulicích, v lesích či po lukách a za pomoci aplikace se snaží nalézt svého islamistu. Každý z Islamistů byl samozřejmě vybaven nějakou nadpřirozenou schopností nebo předmětem, aby se tak zvýšil zájem dětí o něj.

„Hraju tu hru teprve týden a už jsem získal Abdula. Abdul je ze Sýrie, ale v pasu má napsáno, že je z Iráku. Je s ním děsná zábava. Jeho hlavní nadpřirozená schopnost je vjíždění náklaďákem do lidí na Vánočních trzích. Můj kamarád našel Mustafu, ale ten se umí jenom modlit a kázat o Koránu. Ten je k ničemu. To můj Abdul, to je Alláhu úlovek,“ kasal se malý Gudrun, který si po ulici na vodítku hrdě vedl svého islamistu Abdula.

Německá vláda si projekt nemůže vynachválit. Obezita dětí se skokově snížila téměř o tři procenta, zatímco kadence teroristických útoků vypuštěných islamistů vzrostla jen o patnáct procent. Vypadá to, že Německo našlo cestu ven z dětské obezity.

Nová hra Islamist Go však kupodivu nadchla i dospělé. Ti vyráží se svými dětmi na dobrodružství po celé zemi v karavanech a spojují tak tuto kratochvíli například s kempováním.

„Můžu říct, že tahle hra stmelila celou naší rodinu. S mou dcerou Heike jsem si nikdy nebyl tak blízko jako nyní. Jezdíme ve svém karavanu po celé zemi a hledáme islamisty. Přespáváme v lesích. Děláme táboráky, zpíváme písničky a v potocích a říčkách lovíme ryby a islamisty. Ani ne po třech dnech jsme ulovili Ahmeda, dva lipany a čtyři plotice. Podle dcery to je velmi cenný kousek. Ahmed je rodilý Belgičan. Je druhou generací a cítí se vykořeněn. Vláda ho vybavila nožem, takže pobodal už sedm křesťanů. Je to paráda. V takhle vzácného islamistu jsme ani nedoufali,“ tetelil se blahem Thomas, jeden z nekonečné řady dospělých, které hra Islamist Go naprosto pohltila.

Česká republika rovněž zvažovala, že v rámci zdravých venkovních aktivit pro děti a snížení dětské obezity odkoupí od Německa práva na Islamist go. Bohužel však u nás máme málo Islamistů. Vláda se tak nechala Německem jen volně inspirovat a vyvinula aplikaci Rom Go. Vypustila do přírody na pět set šedesát tři Romů, aby se tam schovali. Bohužel Romové se neschovali. Zůstali na místě, hráli na kytary a někteří kradli měděné dráty z přilehlých staveních. Celý projekt Rom Go se tak musel zrušit.

A TADY se můžete podívat, jak politici odsoudili terorismus v Londýně a Islámský stát na základě toho kapituloval

Podobné články

Doporučujeme

Další články