fb pixel Nokia mění koncept: Těšte se na nové modelové řady, dlouhou životnost i důraz na ekologii – G.cz
Vyhledávání

Nokia mění koncept: Těšte se na nové modelové řady, dlouhou životnost i důraz na ekologii

Zdroj: nokia.com

Nokia je zpátky! Finská společnost HMD Global, která má pod palcem legendární značku mobilních telefonů Nokia, ukázala světu 6 nových smartphonů pro rok 2021. Kromě nízkých cen se nové mobilní telefony budou vyznačovat důrazem na ekologii a dlouhou životností. Vypadá to, že Nokia tak trochu zapomněla, že lidé v 21. století mají po chytrých telefonech jiné požadavky než tomu bylo u „prehistorického“ modelu 3310, který se vyznačoval nesmrtelností.

Martin Miko
Martin Miko 8.4.2021, 18:35

Nokia hlásí velký návrat

Nokia ve středu v rámci tiskové konference představila nové portfolio svých smartphonů, které letos vyšle do světa. Navíc se rozhodla pro nové značení, takže se těšte na řady telefonů C, G, a X, jichž v roce 2021 vyjde hned šest. Doposud se totiž telefony Nokia označovaly číslem a čím vyšší bylo, tím se jednalo o lepší model. Společnost HMD, jež mobilní telefony Nokia prodává, tak přišla s největší změnou v rámci firmy za posledních několik let. Nečekejte však žádné smartphony pro náročné uživatele. Bude se totiž jednat o smartphony nižší a střední třídy, takže žádné technologické renovace a novinky nejsou nasnadě.

Co se týče systému, těšte se na klasický Android s garantovanými aktualizacemi systému. Nokia třídy C bude patřit k těm nejdostupnějším a podle parametrů se bude jednat o velmi odolný přístroj se skvělou životností a dlouhou výdrží baterie. Nokia C20 a C10 nepřinesou žádnou revoluci, jelikož v oblasti výkonu, operační paměti a úložiště ničím neoslní, ba naopak zapadnou v šedi průměrnosti. C10 disponuje 5megapixelovým fotoaparátem a připojí se jen k síti 2G a 3G, takže se rozlučte se sítí LTE. Nabíjet ho můžete skrz starý konektor microUSB. U C20 se „těšte“ na lepší výkon a přítomnost LTE.

Naproti tomu finské smartphony třídy G vás ohromí výdrží baterie až 3 dny, o čemž se může i iPhonům jenom zdát. Samozřejmostí bude garantovaná aktualizace systému po dobu tří let. Největší pozornost si zaslouží řada X, která má potěšit i náročnější uživatele smartphonů. Potěší vás například podpora 5G sítě, na kterou budou určitě slyšet fanoušci moderních technologií. Dalším lákadlem je fotoaparát. Zatímco v modelu X10 je zabudován fotoaparát s rozlišením 48 megapixelů, tak u X20 dokonce 64 megapixelů. K tomu si připočtěte optiku Zeiss a snímač pro makrofotky.

A proč se jedná o ekologické smartphony? V baleních totiž nenaleznete kvůli ekologii nabíječku ani sluchátka, což jsme už v minulém roce viděli u produktů Apple. Nabíječku si budete muset koupit zvlášť a výtěžek z prodeje půjde charitativní organizaci Clear Rivers, jež se snaží čistit mezinárodní řeky od plastového odpadu.

Ceny prozatím nejsou známy, a vlastně neznáme ani přesné datum uvedení nových produktů na trh. Ale to se možná už brzy změní.

Podobné články

Doporučujeme

Další články