fb pixel 5 důvodů, proč si pořídit novou Nokii 3310 – G.cz
Vyhledávání

5 důvodů, proč si pořídit novou Nokii 3310

Za necelých 1600 korun si budete moct pořídit novou Nokii 3310 v České republice, a to už v červnu. Zájem o tento mobilní telefon je však enormní a firma HMD, která drží práva na značku Nokia, oznámila, že nestíhá mobilní přístroje vyrábět. Nová verze legendární „třicet tři desítky“ přichází na trh po dlouhých 17 letech od vydání původního telefonu. Model Nokia 3310 patří mezi nejprodávanější telefony v historii. Byl oblíbený zejména díky své odolnosti, jednoduchému ovládání a dlouhé výdrži baterie. Nyní se vrací ve skvělé formě a my vám přinášíme srovnání mezi novou a starou verzí přístroje.

Martin Miko
Martin Miko 5.6.2017, 09:07

Odolnost

Oproti dnešním smartphonům s křehkými displeji, jejichž výměna stojí tisíce, si pořídíte novou Nokii za cenu náhradního dílu konkurenčních smartphonů. Dříve jste měli jistotu, že když vám telefon spadl zem, tak jste zandali baterii, zacvakli zadní kryt a vše bylo opět v pořádku.

Výrobci tvrdí, že nová 3310 bude rozbitnější než její předchůdce. Víc nám řekne čas a recenze.

Výdrž baterie

Pohotovostní režim až 31 dní? Možnost telefonování až 22 hodin? V roce 2017 jsou tyto údaje pro uživatele smartphonů utopie. Kromě Zemanova oblíbence, mobilního telefonu Aligatora, na trhu není moc mobilních přístrojů s touto výdrží. I kdybyste ho museli nabíjet jednou týdně, tak upřímně, pánové, kdo z vás to má?

Displej

Původní verze „třicet tři desítky“ disponoval jednobarevným primitivním displejem, který se dá dnes pořídit na internetu za směšných 30 korun. Repasovanou Nokii 3310 z roku 2000 pořídíte za 790 korun. Zelený displej o velikosti 1,5 palce s pěti řádky však dnes nikoho neohromí, proto je nyní o palec větší barevný displej s ochranným sklem a polarizační vrstvou, takže si hada zahrajete i na sluníčku.

Jednoduchost

Primitivní ovládání bylo vždy výsadou této legendy a totéž bude platit i u jeho reinkarnace. Tlačítková klávesnice a navigační tlačítka bohatě postaví k rychlé a jednoduché orientaci v systému. Co se týče fotoaparátu, díky diodovému blesku bude fotografování ve zhoršených podmínkách snadnou záležitostí.

Hra Had

Svého času nejoblíbenější hra na mobilní telefony. V roce 2010 se dokonce dostala do Guinessovy knihy rekordů jakožto nejhranější hra všech dob. Dle odhadů hru Had hrála rekordní miliarda hráčů po celém světě. Nyní se vrací ve vylepšené verzi na novou Nokii 3310, jelikož tato hra k Nokii bezpodmínečně patří.

A TADY máte 6 českých vynálezů, které změnily svět.

Podobné články

Doporučujeme

Další články