Češi by měli makat 996
Názory čínského miliardáře a spoluzakladatele Alibaby Jacka Maa nás velice zaujaly, jelikož využívání pracovního systému s přezdívkou 996, neboli práce od devíti do devíti šest dnů týdně by skvěle pasoval i do naší země. Jen si to představte. Lidé by měli skoro dvakrát víc peněz, neměli by čas stěžovat si, opíjet se a konečně bychom dohnali Německo. To už stojí za zvážení, protože ekonomicky dohnat vyspělý Západ je českým snem už od pádu komunismu.
Dohnat Německo se nám sice pořád ještě nepodařilo, ale když porovnáte to, jak se nám od roku 1993 podařilo dohnat našeho západního souseda, uznáte, že jsme se někam posunuli. Bohužel to stále trvá a jde to pomalu, ale zatímco v roce 1993 byl podíl výše českého národního důchodu na osobu v procentech ve srovnání s Německem na pouhých 12 procent, v roce 2013 už to bylo 40 procent. Jde to bohužel pomalu, to jistě. My ale samozřejmě víme, jak vše zrychlit.
Stačilo by, kdybychom rovněž zavedly pracovní systém 996, jako je tomu v Číně. Upozorňujeme, že v Číně se průměrný roční růst ekonomiky pohybuje okolo 10 %. A takto je tomu posledních 20 let, avšak v posledních letech se růst zpomalil zhruba na 6 procent ročně, což se tamním byznysmanům příliš nelíbí. Lidé se holt chtějí bavit a utrácet své vydělané peníze, takže je logické, že rychlý hospodářský růst v Číně vytvořil i "lenochy", kteří chtějí pracovat jako průměrní Evropané. S pracovní dobou 40 hodin týdně by však Čína nikdy takto nevyrostla.
Kdyby se v Česku makalo jako v Číně, nemuseli by Češi dnes plakat, že stále ekonomicky nedohnali sousední Německo. Zamyslete se nad sebou a najděte si brigádu, lenoši.
A zde se dozvíte, že Jaromír Soukup by se chtěl stát novým českým prezidentem.