Keith Flint byl milý člověk, vzpomínají pořadatelé
O kapele The Prodigy by se dalo vyprávět hodiny a hodiny. Ačkoliv se jedná o jednu z největších světových kapel, v Česku vystoupila nesčetněkrát, poprvé v roce 1995, kdy zahrála v Malé sportovní hale v Praze. Tehdy hráli na pražském Výstavišti zadarmo, protože akci platila tabáková firma Lucky Strike. Bizarní na tom je, že už tehdy populární kapele předskakovala například česká punková skupina Plexis nebo pražský hardcore Slut, což zní z dnešního pohledu neuvěřitelně.
Síla Prodigy tkvěla v tom, že v tehdejší době dokázali oslovit široké spektrum subkultur. Kromě vyznavačů elektronické muziky totiž dokázali díky své tvrdosti a energii zaujmout i fanoušky punku a tvrdých kytar, což bylo nezvyklé. Tudíž i rozložení návštěvníků koncertu bylo velmi rozmanité. "Celkem jsme pořádali tři vystoupení. První bylo skvělý. To druhý byl tenkrát průšvih a loni to bylo opět skvělý. Kapela se asi snažila si napravit reputaci,“ vzpomíná hlavní pořadatel festivalu Rock for People Michal Thomes. O nepovedeném koncertu z roku 2012 si však můžete zavpomínat skrz tehdejší recenze, dočtete se tam například, že Keith Flint tehdy nebyl ve formě, a že vystoupení začalo s půlhodinovým zpožděním. Přesto však pořadatelé vzpomínají na kapelu v dobrém.
Když pořádáte koncert pro takovou hvězdu jako jsou The Prodigy, dorazí mnohastránkový rider technických pořadavků, které musíte splnit. Řešíte v podstatě všechno od A do Z, včetně techniky nebo občerstvení pro kapelu. Mezi zajímavými položkami v požadavcích kapely byla například kyslíková lahev s medicínským kyslíkem, který pomáhá při zvýšené fyzické a psychické vyčerpanosti a dokáže zlepšit kondici až o čtvrtinu, což bylo při tak energických koncertech nejspíš zapotřebí.
"Prodigy nepatří k těm kapelám, které by toužili po luxusu v zákulísí jako je tomu třeba u Red Hot Chili Peppers, kteří chtěli v zázemí bazén,“ popisuje Thomes a produkční David Nguyen si vzápětí vzpomíná na rok 2010, kdy si kapela vymyslela limuzíny s řidičem, které je měly odvézt z Prahy do Hradce Králové. "Nakonec jsme sehnali "jen" nějaké nové Mercedesy. Každý z kapely chtěl jedno auto pro sebe, kterým se nechal vozit. Dokonce je vozili z šatny ke cateringu, což bylo pár desítek metrů," vzpomíná David.
Na Keitha Flinta však oba vzpomínají jako na zdvořilého člověka, který se ke všem choval mile a za vše děkoval. Vždycky všechny v místnosti pozdravil. Podle jejich slov jeho drsná image nespoustaného divocha, kterého známe z koncertů a videoklipů, neodpovídala realitě.
Kapela měla na letošní rok naplánováno téměř 30 koncertů, které budou s velkou pravděpodobností zrušeny. Otázkou je však, co se bude dít dál. Podle názoru promotérů a pořadatelů koncertů nemusí smrt Keitha Flinta znamenat definitivní konec kapely a je dost pravděpodobné, že The Prodigy v příštím nebo přespříštím roce něco vymyslí.
A tady si o Keithu Flintovi přečtěte 10 zajímavostí. Věděli jste, že ho Johnny Rotten ze Sex Pistols nařkl, že mu ukradl hlas?