Američtí vědci jsou již dlouhá léta hybateli lidského pokroku a i jejich aktuální objev se zařadí mezi ty přelomové.
„Lámali jsme si hlavu, proč se lidé v letních měsících tolik potí a proč hojně využívají klimatizace. Rovněž nedostatek oněch klimatizací vykazoval skokový nárůst právě v období léta. Už samotný pojem ‚skokový nárůst nedostatku‘ nás zaskočil a téměř nás svedl na falešnou stopu,“ vysvětloval profesor Brown, který na mezinárodním setkání amerických vědců prezentoval výsledky svého bádání.
Na Brownův výzkum bylo ze státního rozpočtu vyčleněno šest set milionů dolarů, přičemž polovinu částky hradila Česká republika z fondu pro nemocné děti. Jak je vidět, investice stála za to a výsledek po pouhých třech letech od začátku výzkumu je více než ojedinělý, neboť většina výzkumů amerických vědců končí buď ve slepé uličce, anebo trvají několik dekád.
Výsledek bádání amerických vědců je rovněž oficiálně přijat vědeckou obcí jako „Brownova teorie léta“ a jako taková se bude vyučovat ve školách.
„Máme v plánu zařadit do osnov Brownovu teorii léta už od příštího roku. Studenti by se měli dozvědět, že v létě je teplo,“ potvrdil Evžen Molnár, předseda Českého svazu přátel škol a pionýrských táborů.
Jedno z velikých tajemství je tedy vyřešeno. V létě je teplo. Profesor Brown se svým týmem nehodlá usnout na vavřínech. V nejbližších měsících odstartuje výzkum za miliardu dolarů, ve kterém bude zjišťovat, proč lidé v zimě chodí v teplém oblečení, proč padá sníh a jak je možné, že voda v zimě zamrzá a v létě nikoliv. Pokud jeho nasazení bude takové jako v předešlém výzkumu, je možné, že se dozvíme do pár let opět něco přelomového.
A tady se dozvíte, že američtí vědci rovněž zjistili, že veganům chybí ve stravě maso.