1. Těžba kryptoměny v poslaneckém bytě
Nejnovější pirátská kauza, která je vlastně docela zábavná. Vyšlo najevo, že Tomáš Vymazal v poslaneckém bytě v Nerudově ulici těžil kryptoměnu, což se výrazně podepsalo na účtu za elektřinu, který měl být až dvanáctkrát vyšší než u jiných ubykací. Vymazal se k těžbě přiznal, omluvil se a řekl, že co získal, to dá na charitu. Spotřeba elektřiny podle něj ale nebyla způsobena jen touto trendy činností. V bytě měla být tak nesnesitelná zima, že musel na plné obrátky roztáčet přímotop.
2. Oslava na ruské ambasádě
Důkaz, že jedna fotka může ničit životy. No, možná ne životy, ale pověsti. No, možná ne pověsti, ale rozhodně může dát vzniknout řadě pobouřených textů a komentářů. Dva usměvaví pirátští poslanci, Dana Balcarová a Mikuláš Peksa, se vyfotili u talíře pelmeňů na slavnostní recepci na ruské ambasádě. Že tamtéž budou stát komunisté nebo Zeman asi nepřekvapilo nikoho, u Pirátů to ale trochu zarazilo, obzvlášť v kontextu prohlášení, že Jan Ruml je devadesátkový politik, jehož není důvod recyklovat. Ruml podporoval akci S komunisty se nemluví, Piráti ale mluví se všemi. Možná ale tenhle extrém taky není úplně ta správná cesta.
3. Hlasování o zrušení sankcí za urážku úředníka
I když Piráti by měli spíš oslabovat autoritativní prvky státu, některé jejich hlasování ukazují spíš naopak. Nejprve tlačili na prolomení advokátního tajemství, pak pomohli zamítnutí návrhu na zrušení sankcí za urážku úředníka, v čemž mimochodem hlasovali stejně jako ANO a komunisté...
4. Tajné stažení stížnosti na volby
Vzpomínáte na těsně povolební skandál místopředsedy strany Jakuba Michálka? Ten musel čelit vnitrostranickému referendu o vlastním vyhazovu proto, že bez vědomí kolegů stáhl stížnost na průběh sněmovních voleb, čímž tak trochu pošpinil transparentnost, na níž strana staví svou politiku a vlastně i celou kampaň. Nakonec to ale ustál.
5. Podpora Miloslava Roznera
Tady musíme uznat, že to nebylo úplně tak, jak se zdálo, ale i tak slova Mikuláše Ferjenčíka dokázala rozvířit vody. Poslanec totiž vyjádřil podporu vůči Miloslavu Roznerovi s tím, že je to poctivý a pracovitý člověk, a že bychom si z něj neměli dělat srandu, což je vlastně asi trochu pravda. Smůla byla, že to prohlásil v době, co se v reportáži 168 hodin objevil Roznerův starší výrok o "pseudokoncentráku v Letech". Ale myslel to dobře, ten vlasatec!
A tady ještě vzpomeňte, že i koncert mohou být "rodinné důvody".