Původně se chtěl ženit ve Velkoněmeckém říšském sněmu, ale to nějak nedopadlo.
Velkolepá a opulentní svatba, kterou zaplatili vlastenci a fanoušci kapely Ortel tím, že si kupují trička a kšiltovky s nápisem Ortel, byla podle pozorovatelů největší vlasteneckou událostí desetiletí.
Ačkoliv má Ortel spoustu fanoušků, svatba se konala pouze v kruhu přátel a rodiny.
„Je to lumpárna,“ rozčiloval se Tomio Okamura, další přední vlastenec, který nebyl na svatbu pozván. Zároveň však připustil, že je třeba respektovat přání novomanželů na obřad pouze v rodinném kruhu.
Zatímco nevěsta byla oděna do tradiční čistě bílé barvy, Tomáš Ortel zvolil rytířský outfit. Těžko říct, co ho k tomu vedlo. Ze začátku obřadu byl navlečen do kroužkového brnění, nicméně to musel brzy odložit, neboť mu v něm bylo děsné vedro a začaly se mu dělat opruzeniny.
Zavděk tak vzal tradičnější šlechtickou košilí a kamaším, přičemž samozřejmě si svůj dvouruční meč i štít zanechal. Řemdih, který si chtěl vzít po obřadu, mu pořadatelé nedovolili. Ani palcát.
Ačkoliv se může zdát, že oblečení Tomáše Ortela působí spíše výstředně, módní gestapo uděluje Ortelovi čtyři hvězdičky z pěti, za zvládnutí kombinace kalhot i košile. Jednu hvězdičku však módní gestapo musí ubrat, jelikož mezi doplňky, kterými jsou meč a štít, chybí useknutá hlava krále Zikmunda, kterou by Ortel mával při obřadu nad hlavou. Ani svastiky tam nikde nevidíme.
K prvnímu novomanželskému tanci si nechali novomanželé zahrát Mešitu, kterou zahrála kapela Treblinka. Nechyběly ani klasické svatební tradice a taškařice.
Místo rozbíjení talířů Tomáš Ortel rozbil hubu muslimovi, který na zámku pracuje jako zahradník.
Nechyběl ani zdrogovaný medvěd, protože bez medvěda se Tomáš Ortel odmítal ženit. Prý jak na svatbě není medvěd, je to takové nijaké. Byl samozřejmě pod sedativy, aby nikomu neublížil. Medvěd. Ne Tomáš Ortel.
Slavnostní zahajlování svatební hostiny proběhlo ihned po obřadu a jako hlavní chod se podávaly potravinové lístky.
My za naší redakci přejeme Tomovi a jeho novomanželce hodně štěstí do budoucna a spoustu imigrantů, aby bylo o čem zpívat.
A tady se můžete podívat, jak Karel Kryl obdržel cenu Tomáše Ortela in memoriam za mimořádný přínos pro vlast.