Ani černoši nemají WC zdarma ve Starbucksu
Nic, nad čím by se člověk v Čechách měl pozastavit. Zkrátka tři nepřizpůsobiví občané narušující pořádky v mírumilovném korporátním paláci předražené kávy si za porušování pravidel vysloužili ostudnou scénu s policií, jenže tohle se stalo v Filadelfii v USA a muži byli Afroameričané, takže se celá situace ihned začala propírat jako rasismus. Do toho protirasistická kampaň proti Starbucksu na sociálních sítích, a oheň je rázem na střeše.
Po pár dnech vyšel dokonce článek o této události na webu CNN, a dosáhla tak globálních rozměrů, jelikož o ní v USA věděl takřka každý. Korporát typu Starbucks si holt nemůže dovolit vytvářet negativní vlny mezi lidmi, a proto se vedení rozhodlo ke kroku, který dá najevo, že firma nestojí o žádné další problémy. Starbucks patří navíc dlouhodobě mezi nejoblíbenější firmy na světě.
Kvůli tomuto incidentu z poloviny dubna a následné antikampaně, které mají v režii aktivisté z hnutí Black Lives Matter, proběhne antirasistické školení všech amerických zaměstnanců. Dne 29. května 2018 totiž zavře přes 8 000 svých poboček na celém území USA na celé odpoledne, aby mohlo 175 000 zaměstnanců Starbucksu absolvovat školení o rasové toleranci. Školení vyjde odhadem na 20 milionů dolarů v tržbách.
Takže návod, jak z liberální hipsterské kavárny vytvořit antipravicové doupě, je jasný. Nenechte zdarma ve svém vlastním podniku močit a poflakovat se partu lidí jiné barvy pleti, která si nechce koupit ani kafe.
Co si myslíte vy? Šlo o chybu jednotlivce, za kterou se měl Starbucks omluvit, nebo známý prodejce kávy nikde nepochybil a měl naopak partu tří Afroameričanů zažalovat? Napište nám do komentářů.
A zde zjistíte, že Kendrick Lamar obdržel Pulitzerovu cenu.