Obskurní Lucie
Pro někoho je národním pokladem, pro někoho čarodějnicí, pro někoho trochu strašidelnou popovou vykopávkou, za jedno se ale Lucie Bílá až dodnes označovat nemohla - za hvězdu mezinárodního formátu. Teď má ale našlápnuto k tomu, aby se to změnilo. Zahraniční hudební web Electronic Beats ji totiž zařadil do speciálního seznamu.
Ten list sestává z deseti nejvíc obskurních diskotékových hitů pocházejících ze zemí bývalého východního bloku a Lucka se umístila na příjemném sedmém místě. Podařilo se jí to s písničkou Život za kapesný, která pochází z jejího hned prvního sólového eponymního alba, které vyšlo v roce 1987, a na kterém Bílá, jen tak pro zajímavost, pracovala s neúspěšným prezidentským kandidátem Petrem Hannigem.
Další podivností na seznamu je například estonská zpěvačka Velly Joonas, která se do přehledu dostala se svým jediným hitem Stopp, Seisku Aeg! Několikrát se tu objevují jména z Kazachstánu, ty ale neumíme ani přečíst, natož abychom je znali. Lucka Bílá zároveň není jediným československým reprezentantem. Na první příčce se totiž umístil duet Jana Neckáře a Evy Hurychové To chce mít svůj systém.
Electronic Beats je lifestylový koncept společnosti T-Mobile, pod který mimo webzinu a dalších věcí spadá také hudební minifestival, jež se několikrát konal i v Praze a přivezl zvučná jména elektronické scény; například dnes už neexistující Moderat, Bonoba či dívčí čtveřici Warpaint.
A tady 5 nejzásadnějších českých interpretů 90. let, kteří vstali z mrtvých.