fb pixel 5 nejzásadnějších českých interpretů z 90. let, kteří vstali z popela a opět koncertují – G.cz
Vyhledávání

5 nejzásadnějších českých interpretů z 90. let, kteří vstali z popela a opět koncertují

Uvolněná devadesátá léta s sebou přinesla spoustu skvělých i méně skvělých kapel, které reflektovaly na tehdejší odkaz americké popkultury. Proto jsme se v žebříčcích hitparád mohli kochat českou verzí kapel jako Spice Girls, Backstreet Boys nebo amerického rapu, která s sebou nesla znaky tehdejších klišé. Některé z těchto kapel se však vrátily, aby opět vyprodaly kluby. Zde je seznam pěti nejzásadnějších z nich.

Martin Miko
Martin Miko 29.11.2017, 14:32

1) Lucie

Kapela se sice formovala už od poloviny 80. let, avšak svou největší slávu kapela zažila až v 90. letech, kdy čtveřice nepostradatelných členů – David Koller, Michal Dvořák, Robert Kodym a P.B.CH., vydala většinu tvorby. Z plánované tvůrčí pauzy v roce 2004 nakonec bylo dlouhých 8 let, které „překazil“ český miliardář Petr Kellner, který si kapelu pozval na vánoční večírek PPF v pražském Rudolfinu. Od té doby kapela opět koncertuje a na rok 2018 chystá novou desku s názvem EvoLucie.

2) Chaozz

Jedna z prvních českých hip-hopových kapel, která dokázala prodat přes 50 tisíc desek a dlouhá léta bořila žebříčky hitparád, vznikla v roce 1995. Na hudební scénu vnesla rap v českém znění, který tu doposud chyběl. Typická rapová témata jako kritika politiků, policie nebo polemizování o životě byla přenesena do českého prostředí, což zaujalo početnou fanouškovskou základnu. Kapela se rozpadla v roce 2002. V říjnu 2017 se však kapela dala znovu dohromady a vystoupila v Praze. Klub byl samozřejmě vyprodaný několik týdnů dopředu a pravděpodobně se nejednalo o jejich poslední koncert.

3) Lunetic

Česká parafráze na Backstreet Boys v podobě čtyřčlenného boybandu ve složení Vašek Jelínek, Martin Kocián, Aleš Lehký a David Škách vznikla v polovině 90. let. Zlom však přišel, až když si jich všiml producent Stano Šimor, který je proslavil. Vrcholu se kapela dočkala na přelomu tisíciletí, když se umístila na třetím místě v soutěži Český slavík. Lunetici se rozpadli v roce 2003, avšak po pěti letech se několikrát vrátili. Lid si je totiž stále žádá. 10. února 2018 například Lunetic vystoupí v Praze.

4) Holki

České „Spice Girls“ se daly dohromady na konci 90. let, ale jejich existence v kompletní sestavě fungovalo pouze 4 roky. Během své kariéry dokonce moderovaly i hitparádu ESO na TV Nova. Některé z nich poté zkoušely sólo dráhu, avšak bez výraznějších úspěchů. V roce 2008 se kapela Holki dala znovu dohromady ve tříčlenné formaci a vydala desku. Holki obrážejí vesnické diskotéky a kulturáky dodnes a fanoušci jejich koncerty stále navštěvují.

5) Leoš Mareš

Pravděpodobně nejznámější a nejlépe placený český moderátor začínal v roce 1998 jako moderátor rádia Evropa 2. Svůj „rapperský“ debut však vydal až v roce 2001. Deska s názvem Tři slova má na obalu Leoše v jeho typickém kožichu, jak posílá „duckface“ svým fanynkám. Následně vydal další dvě alba a tři „bestoffky“. V dubnu 2017 Leoš uspořádal své dva jediné koncerty v životě, které vyprodal. Na duben 2018 má však v plánu vyprodat dvakrát O2 arénu v Praze.

A zde má věštkyně Jolanda web s kompletním ceníkem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články