Moderní svět zažívá stále silnější diktát politické korektnosti. To, co bylo ještě před pár lety považováno za normální a nad čím nikoho nenapadlo se ani pozastavit, je dnes aktivisty označováno za diskriminační, urážlivé a zavrženíhodné. Šíření politicky korektní doktríny nabývá absurdních rozměrů a čím dál častěji proniká i na akademickou půdu, která tak ztrácí na své neutralitě a názorové pluralitě studentů i profesorů. Namísto objektivního vzdělávání se studenti převážně humanitních oborů na amerických a britských univerzitách dočkávají indoktrinace a překrucování reality.
K vysokým školám, které podlehly politicky korektnímu nátlaku, se přidala i prestižní londýnská King´s College. Tamní fakulta psychiatrie, psychologie a neurovědy vydala nařízení nad kterým zůstává rozum stát. Z prostor fakulty musí být odstraněny busty jejích zakladatelů a významných profesorů, jelikož všichni byli bílí heterosexuální muži, což dle vedení může urážet studentky, homosexuály a příslušníky etnických a náboženských menšin. Zmizí tak například portréty významných britských psychiatrů Sira Fredericka Motta a Sira Henryho Maudsleyho, kteří katedru počátkem 20. století zakládali.
Podle děkana fakulty profesora Patricka Lemana se univerzitní prostory oprostí od portrétů starých bělochů s plnovousy, kteří vyvolávají v moderní době u multikulturních studentů pocit stísněnosti. To, že oni staří běloši s plnovousy měli naprosto zásadní vliv na vývoj vědy, kterou profesor Leman vyučuje, je už každému tak nějak jedno. Bustý významných psychiatrů a psychologů budou nahrazeny portréty „rasově a etnicky pestrých myslitelů“. Ať už to znamená cokoliv. Podobně se zachovala v nedávné době i univerzita v Oxfordu, když odstranila sochy a portréty významného absolenta a následně donátora školy Cecila Rhodese, který podle některých studentů představoval ztělesní britského imperialismu a koloniálního útlaku.
Aby toho nebylo málo, kromě odstraňování soch a portrétů a následného předstírání, že tito lidé neexistovali a historie školy i vědního oboru probíhala úplně jinak, rozhodla se fakulta i pro obměnu veškerých anatomických učebních materiálů a nákresů. Ty totiž podle aktivistů zpodobňují na odborných ilustracích pouze bílé lidi a jako učební pomůcka jsou tak krajně nevhodné, jelikož u studentů jiné barvy pleti mohou vyvolat rozrušení. Nezbývá než doufat, že podobně vyhrocená politická korektnost nezachvátí i naše univerzity. Někdo z aktivistů by třeba mohl vypátrat, že zakladatel Karlovy univerzity Karel IV. byl privilegovaný bílý heterosexuál, a už by byl oheň na střeše.
Zde se pak můžete přesvědčit o tom, jak politická korektnost zabíjí humor.