Western Sydney University, Austrálie
Ve vyspělém, bohatém a civilizovaném prostředí největšího města bývalé trestanecké kolonie můžete studovat velmi širokou paletu oborů, od práva a medicíny přes přírodní vědy až po kriminalistiku a cestovní ruch, a to i online. Mimoškolní život je tu neméně bohatý, věnovat se můžete například zde velmi populárnímu ragby. Více tady.
Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava
Důvody, proč studovat právě zde, najdete na stránkách školy: obory, které jinde nemají, zahraniční stáže kromě EU i v Singapuru, Japonsku či Jižní Americe (patrně i včetně Kolumbie) a moderní planetárium na kampusu. A navíc je to díky vysoce konkurečnímu prostředí na této železniční trati vlakem kousek a pohodlně do Prahy, s levným občerstvením a Wi-Fi.
Mendelova univerzita v Brně, Provozně ekonomická fakulta
Reklamní video možná navozuje jiný dojem, ale na této vysoké škole proniknete především do marketingu, ekonomie, financí, managementu či veřejné zprávy. Výuka zde probíhá v moderním pavilonu Q, který je plně klimatizován a kromě počítačů je vybaven i laboratoří virtuální reality a neuromarketingovou laboratoří. Což se všechno zúročuje ve výše uvedeném klipu: na PEF MENDELU totiž vědí, jak a které partie mozku podráždit. Zájemci nechť se hlásí zde.
Vysoké učení technické v Brně
Sice to je v Brně, ale moderní kampus za víc než miliardu, široká paleta moderních technických oborů, kvalitní výuka, skvělá spolupráce s podniky, do Vídně kousek... takže proč ne. Hlaste se zde.
Univerzita Palackého Olomouc
Svou oblast zájmu si na univerzitě v hanácké metropoli vybere každý. Nás zaujaly obory Aplikované pohybové aktivity, Rekreologie, Experimentální biologie a Indonéská studia se zaměřením na cestovní ruch. Pro studium v Olomouci hovoří i fakt, že je zde možné obtýden chodit na kvalitní prvoligový fotbal. A brzy již i na Ligu mistrů, jak slíbil mistr Žito-Landa. Doporučujeme však před příjezdem do Olomouce ovládat alespoň základy místního jazyka, aby vaše integrace proběhla úspěšně a nedocházelo k sociálnímu vyloučení. Základy hanáčtiny si osvojte zde.
Stanford University, Spojené státy
Jedna z nejlepších univerzit na světě, tzv. „Harvard 21. století“, se nachází u Palo Alto v Kalifornii, přímo v Silicon Valley. Její videoklip ukazuje, že podstatné je možné sdělit jasně, působivě a bez zbytečných slov (ten nádherně nenápadný obří radioteleskop v záři zapadajícího slunce!). Pokud nezískáte díky své genialitě stipendium, připravte si školné zhruba 1 milion Kč ročně (+ další statisíce na životní náklady) a vyražte za vzděláním za oceán. Info tady.
Anketa
Kterou z těchto vysokých škol byste si podle videoklipu vybrali?
Jeden z miliard příkladů toho, jak je věda zajímavá, podává absolvent dvou vysokých škol Mgr. et Mgr. Ivan Brezina ZDE.