Když žena ovuluje a je tedy plodná, častěji volí agresivního ramenatého "primitiva" s ostře řezanými rysy a bohatě vyrýsovanými svaly. Po zbytek menstruačního cyklu, kdy oplodněna být nemůže, chce naopak hodného a starostlivého "dobráka", na kterého je spolehnutí a který jí takzvaně "rozumí".
Vypočítavost? Vůbec ne! Ženy si to neuvědomují. Během cyklu se jim prostě pod vlivem různých hormonů střídavě víc líbí dva různé typy mužů, aniž by si je ale vybíraly záměrně.
exitfriendzone.files.wordpress.com V celostátní dotazníkové akci ve Velké Británii, která vyhodnocovala 3679 žen, zaznamenávaly ženy do kalendáře menstruační cykly a pohlavní akty se svými manžely a se svými milenci (pokud je měly). Ukázalo se, že ženy, které mají mimomanželský poměr, časují období kopulací s milenci tak, aby k nim došlo přesně v tom bodě cyklu, kdy s největší pravděpodobností ovulují, a tedy mají největší pravděpodobnost početí. Ještě jednou to zopakujme: ženy to nedělají záměrně. Naprogramovala je k tomu evoluce.
Vědci mluví o tzv. strategii smíšeného páření. Ženy se tak chovají proto, že je to pro ně reprodukčně výhodné, a to hned dvakrát. Při ovulaci se raději nechají oplodnit mužem s "dobrými geny". Nejenže jeho potomci se zvýšenou pravděpodobností přežijí (budou totiž silní a bojovní po biologickém otci), ale náhradní "kukaččí otec" se o ně postará spíš, než by to udělal jejich skutečný biologický otec. Je spolehlivý a vůbec netuší, že "jeho" dítě není jeho.
Pokud jste muž a otec, asi jste se teď zamyslel. Berte to ale s úsměvem. Vzpomeňte si na vlka, kterému vlčice poprvé ukázala novorozená vlčata. Vlk si je prohlíží a jásá: "'Ty oči, to jsem celej já! Ty zuby, to jsem celej já! Ty ouška... Ty ouška?! Jen počkej, zajíci!!!"
A TADY se podívejte na zcela nový druh trekových kalhot.