Poprava uvařením
Jednou z nejšílenějších metod je uvaření, které se praktikovalo nejen mezi kanibaly, ale i v Evropě. Tato děsivá technika zabíjení se objevila na anglickém dvoře, kdy ji nechal v roce 1531 uzákonit anglický král Jindřich VIII. V hrnci vařili traviče, padělatele nebo kacíře. Odsouzeného čekala šílená muka. Byl vysvlečen, svázán a ponořen do vroucí vody, anebo do studené, která se teprve začala na plameni vařit. Tuto šílenou techniku zabíjení údajně používal uzbecký prezident Islam Karimov, na což opakovaně upozorňovala Organizace na ochranu lidských práv.
Vykuchání zrádců
Tento trest byl určen pro vlastizrádce. V roce 1581 byl takto popraven katolický kněz Edmund Campion, protože se odmítl vzdát své víry. Odsouzení k tomuto trestu byli přivázáni k dřevěné desce, kde jim kat rozřízl břicho a postupně vytahoval vnitřní orgány. Tito nešťastníci trpěli nesmírnými bolestmi, což přihlížející dav fascinovalo. Na ostrově Man byly touto metodou popravovány i ženy.
Při čtvrcení byl odsouzený přivázán končetinami ke kolíkům na zemi, a kat mu postupně odsekával ruce a nohy. V některých zemích se při čtvrcení používali koně, kteří roztrhli odsouzeného na čtyři části. Tento trest byl v korejském království praktikován od 14. do 20. století.
Rozřezání pilou zaživa
Další brutální metodou byla poprava pilou, při níž byl odsouzenec pověšen hlavou dolů s roztaženýma nohama. Tímto způsobem měl neustále prokrvený mozek, takže zůstával dlouho při vědomí. Kat jej pak začal rozřezávat na dvě poloviny jako při zabijačce.
Takto byli popravováni trestanci například v Římě nebo ve starověké Číně. Tento trest byl určen pro zrádce nebo vrahy svých rodičů. Odsouzený byl rozřezán na 360 kusů. Tato praktika se občas vyskytovala ještě na začátku 20. století.
Lámání končetin
Tato praktika byla používána hlavně pro mnohonásobné vrahy. Zlověstné kolo na lámání končetin se využívalo zejména ve Francii, Německu, Dánsku, Rumunsku, Rusku a Švédsku. Odsouzenec byl obvykle přivázán k dřevěnému kříži a postupně mu byly lámány jednotlivé údy.
Někdy to připomínalo spíše divadlo, kdy byl odsouzenému nejdříve zlomen vaz a teprve poté mu byly veřejně lámány končetiny. Takto byli popravováni například lidé odsouzení za úkladnou či loupežnou vraždu. Poslední případ lámání kolen byl zaznamenán v roce 1841 v severním Německu.
Zdroje informací:
https://en.wikipedia.org/wiki/Torture
https://www.history.com/news/7-famous-torture-devices-medieval-iron
https://historymedieval.com/medieval-torture-a-look-into-the-gruesome-past/