Bez KSČM by nebyla vláda
Ano, všichni známe tu pohádku, že jsme komunisty měli zakázat už 90. letech, jenže tím by se stali pro lidi větším lákadlem. Komunistů bohužel neubývá, ale naopak už jsme během naší krátké české historie byli svědky toho, že jim rostly preference díky dopadům „demokratické“ opoziční smlouvy. Nyní jsme však svědky toho, že ti staří věrní komunisté vymírají, ale v nových politických stranách se objevují další. Příkladem jsou například Piráti, kteří si vybrali například komunistického kandidáta ve doplňujících volbách do Senátu. A takových případů bychom našli víc.
Nicméně KSČM nyní řeší poměrně zajímavou situaci. Jaromír Štětina a Martin Mejstřík z hnutí Evropa totiž společnými silami vytvořili správní žalobu na pozastavení činnosti KSČM, jak uvádí komunisté na svém webu. Vůči této žalobě se europoslankyně a místopředsedkyně ÚV KSČM Kateřina Konečná ostře ohradila.
„Ano, jsme antisystémoví!! Já nikdy nebudu schvalovat to, že se krade na nejvyšších místech, že je tady milion liíd žijících v chudobě. To jsou věci, které mi vždycky budou vadit. Chápu, že pánové Štětina a Mejstřík si vybudovali svou kariéru v době tzv. kapitalismu velmi pohodlně a užívají si výdobytky svých kamarádů z různých zahraničních států, ale nevidím důvod, proč by nás za antisystémovost měli zakázat,“ sdělila na imperialistickém Facebooku europoslankyně Konečná a dodala, že KSČM je povolena Ministerstvem vnitra a není v rozporu se zákonem, a proto považuje oba aktivisty za ubožáky. Ve vyjádření Konečné je jedna zarážející věc. Tvrdí, že nebude nikdy schvalovat to, že se krade na nejvyšších místech, ale zároveň je ve straně, která podporuje ve vládě hnutí ANO. A své názory navíc prezentuje skrz americkou sociální síť, místo toho, aby využívala jeho ruskou obdobu, web VKontaktě.
A co přesně Štětinovi a Mejstříkovi na KSČM vadí kromě toho, že přímo odkazuje na politickou a totalitní ideologii, která má na svědomí zničené i ukončené životy milionů lidí? Vadí jim fakt, že strana přímo navazuje na svou předrevoluční totalitní předchůdkyni KSČ a navíc se od ní nedistancuje, což dokázali nejednou členové KSČM při svých kontroverzních prohlášeních. Zásadní problém celé věci nicméně tkví v tom, že by žalobu musela podpořit i vláda, která je v podstatě založena na podpoře KSČM, takže určitě nebude mít reálnou šanci uspět.
Filipův infarkt doprovází i jedna radostná historka, o kterou se postaral historik Petr Blažek z ÚSTR, který na semináři s názvem Zločiny komunismu povyprávěl o minulosti předsedy KSČM. Vojtěch Filip měl v dávné minulosti udávat z pozice podnikového právníka své kolegy a jezdit do západního Německa do bordelu. „To, co je strašné, je, že takoví lidé rozhodují o našich životech. To já považuji za něco děsivého a nechápu to,“ sdělil Blažek při přednášce studentům. To se zřejmě „poinfarktovému“ Filipovi líbit nebude, avšak nás tato historka velice pobavila. Vzpomínek na "veselé" příhody z mládí našich soudruhů totiž není nikdy dost.