fb pixel New York začíná rozvolňovat, lidé ale zůstávají doma... v Oklahomě – G.cz
Vyhledávání

New York začíná rozvolňovat, lidé ale zůstávají doma... v Oklahomě

Zdroj: YouTube.com - The New Yorker

Od pondělí, 22. 6., New York vstupuje do rozvolňovací Fáze 2. Což znamená, že se otevírají obchody, některé podniky, kadeřnictví a kancelářské budovy. Většina společností, ale nabízí těm zaměstnancům, u kterých je to možné, práci z domova. Velká část firem je ochotna protáhnout home office přes léto, některé ho dokonce plánují až do konce roku.

Jan Studnička
Jan Studnička 23.6.2020, 11:48

New York otevírá

Město, které nikdy nespí, tak se západní metropoli říkalo. S příchodem nového typu koronaviru, který způsobuje nemoc covid-19, si ale New York dal několikaměsíčního šlofíka. Teď se ale pomalu probouzí. Starosta Bill de Blasio vyhlásil na svém denním meetingu Fázi 2 a osm milionů lidí tak vstupuje do druhé části rozvolňování.

Znamená to zpřístupnění některých zavřených obchodů, možnost najíst se venku a otevírá kadeřnictví - Amíci si zkrátka rozvolňují po svém a v průběhu karantény se zdálo, že kadeřnictví jsou pro ně daleko důležitější než pro nás. Taky se rozjíždějí realitky a hlavně se mohou kancelářští zaměstnanci vracet do svých pracovišť. Jenomže nevracejí.

Vagóny metra jenom pro pár cestujících, po chodnících se dá chodit, ani dopravní špička není ve městě tak zlá, jak bývala. Oproti klasické obědové špičce zejí parky kolem polední pauzy prázdnotou. Řada společností totiž nabízí všem zaměstnancům, u kterých to lze, home office po celé léto a v řadě případů až do konce roku.

New York je taková velká Praha v tom smyslu, že řada lidí není původně přímo z města, takže velké kusy newyorských firem teď pracují z rurálních městeček po celých Spojených státech.

Boj s virem

New York je poslední oblastí ve státě New York, která vstoupila do druhé fáze. Podle starosty de Blasia je to pro město ohromný skok. “Většina naší ekonomiky leží právě tam,” řekl deníku New York Times.

Město udělalo v boji s koronavirem ohromný pokrok. Procento nakažených mezi testovanými se nyní pohybuje někde na jednom procentu, přičemž v nejhorší špičce se procenta šplhala až na šedesát procent. Právě New York bylo jedním z nejhůře zasažených míst na světě, virus si tam vyžádal už sedmnáct a půl tisíce životů, což je víc než desetina obětí z celých Spojených států.

Podobné články

Doporučujeme

Další články