fb pixel „Nevěřte všemu, co vidíte na internetu, to říkal už Masaryk“: Pirát Michálek v rozhovoru glosuje protidrahošovskou kampaň – G.cz
Vyhledávání

„Nevěřte všemu, co vidíte na internetu, to říkal už Masaryk“: Pirát Michálek v rozhovoru glosuje protidrahošovskou kampaň

Odkázal se na fotografii TGM s falešným citátem, která momentálně koluje na českém Facebooku. Masaryk s hláškou o internetu se začal šířit poté, co se objevila jiná falešná citace, ta Václava Havla Jakub Michálek je předsedou Poslaneckého klubu Pirátské strany. Aktivista a poslanec Pirátů je momentálně „novým Kalouskem“ v očích premiéra Babiše. + DALŠÍ 1 FOTKA

Toho bohdá nebude, aby Pirát neměl přehled o fenoménech na sociálních sítích! V Duelu Martiny Spěváčkové na serveru Seznam Zprávy to dokázal místopředseda strany Jakub Michálek, který oglosoval kampaň, jež je zejména na Facebooku vedena proti Jiřímu Drahošovi.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 18.1.2018, 13:58

Bizár vedle bizáru

Vypadá to jako přeřek, protřelý pozorovatel prostředí českého Facebooku ale pochopil okamžitě. Místopředseda Pirátské strany v Duelu Martiny Spěváčkové na téma zprávy OLAF prohlásil, že „už Masaryk říkal, že se nemá věřit všemu, co člověk viděl na internetu“. Tenhle nesmysl ale má své opodstatnění. Po sociálních sítích začala kolovat fotografie T. G. M. s falešným výrokem o tom, že jenom proto, že je u věty něčí fotka, to ještě neznamená, že ji ten člověk vážně řekl. Předpokládáme tedy, že právě na ni Michálek myslel.

Masarykova satirická fake-citace se rozšířila v reakci na údajný citát Václava Havla z roku 1997. „Byl bych nerad, aby se příštím prezidentem stal nějaký zasloužilý profesor egyptologie, který nakonec bude zvolen jen proto, že nikdy nikomu nevadil a nikdy nikoho nenaštval.“ Tento výrok je ovšem vytržený z kontextu a oproti původní verzi, která se navíc přímo vázala k parlamentním volbám, zcela přeformulovaný.

Paradoxní je, že nejvíc tohoto nepravého Havla sdílí odpůrci Jiřího Drahoše a fanoušci Miloše Zemana, i když „sluníčkářský“ exprezident pro ně byl doposud minimálně stejným ďáblem jako právě Drahoš. Aby druhá strana poukázala na to, že nejde tak úplně o pravá Havlova slova, a zároveň aby okomentovali desinterpretované a lživé věty, které se s fotkou Drahoše šíří v rámci předvolební kampaně, vyrobila právě zmiňovaný masarykovský mem.

A samozřejmě existuje taky možnost, že Michálek vůbec není tak zábavný a ve spojitosti s internetem za První republiky ví něco, co nám ostatním zůstává neodhaleno.

A tady se podívejte na Velebův úprk z DVTV.

Podobné články

Doporučujeme

Další články