fb pixel Netradiční kariéra nejmladšího Habsburka: "Následník trůnu" je vycházející hvězdou automobilových závodů – G.cz
Vyhledávání

Netradiční kariéra nejmladšího Habsburka: "Následník trůnu" je vycházející hvězdou automobilových závodů

Kdo je tento sympatický závodník v kombinéze s motivem kroje? Kdyby nezaniklo Rakousko-Uhersko, byl by Ferdinand Zvonimír Habsbursko-Lotrinský následníkem císařského trůnu.
Zdroj: motosport.de

Příští rok tomu bude již 100 let od pádu Rakouska-Uherska a s ním i slávy panovnické dynastie Habsburků. Kdyby ovšem habsburské impérium přežilo, dědicem trůnu by se stal arcivévoda Ferdinand Zvonimír. Dvacetiletý šlechtic má ale hlavu plnou něčeho úplně jiného než mocenských ambicí. Mladý Habsburk je vášnivým milovníkem rychlých aut a stává se vycházející hvězdou mezi automobilovými závodníky.

Jan Palička
Jan Palička 1.11.2017, 08:34

Již za rok tomu bude už 100 let od zániku Rakouska-Uherska. Impérium, které mnozí považovali za nesmrtelné, se rozpadlo na samostatné republiky včetně té České a panovnická dynastie Habsburků ztratila nárok na trůn. Členové císařského rodu tak dnes žijí jako všichni ostatní životy obyčejných lidí. Jeden z nejmladších Habsburků nicméně zvolil netradiční životní dráhu.

Kdyby Rakouské císařství nezaniklo, po posledním císaři Karlu I. by nastoupil jeho nejstarší syn Otto, který měl před pádem impéria i vybrané panovnické jméno František Josef II. Otto Habsburský se nicméně namísto císaře stal demokratickým politikem, dlouholetým europoslancem a dožil se úctyhodných 98 let. Císařem by se po jeho smrti stal jeho nejstarší syn a současná hlava habsburského rodu Karel. Následníkem trůnu by pak byl Karlův nejstarší syn Ferdinand Zvonimír.

Arcivévoda Ferdinand Zvonimír Habsbursko-Lotrinský letos oslavil dvacáté narozeniny. Na první pohled se jedná o nenápadného mladíka, byť bližší pohled odhalí jisté rodové rysy v obličeji a velkou podobu jak s jeho otcem, tak s pradědečkem císařem Karlem. Mladý Ferdinand nicméně netouží po tom, aby vládl Rakousku-Uhersku, jeho snem je ovládnout závodní okruhy.

Habsburkové už za císařských dob milovali rychlost. Panovnický rod choval ty nejrychlejší dostihové koně a s příchodem automobilové revoluce byli bohatí Habsburkové jedněmi z prvních, kteří podlehli kouzlu motorů. Auta odmala fascinovala i Ferdinanda Zvonimíra, který se rozhodl stát se automobilovým závodníkem. Po začátcích na motokárách přesedlal na rychlejší vozy a momentálně závodí na Formulích 2. Nijak se netají tím, že by jednou chtěl usednout za volant jednoho z monopostů v nejprestižnější automobilové soutěži Formule 1. Vzhledem k jeho úspěchům není od tohoto svého snu daleko.

Ferdinand Zvonimír má na závodění talent a doslova vymetá přední příčky závodů, kterých se účastní. O své úspěchy se s fanoušky z celého světa dělí na Instagramu, kde působí jako sympaťák, kterému nechybí smysl pro humor. Medaile a poháry často přebírá v závodní kombinéze se vzorem rakouského kroje, čímž odkazuje na svůj původ. Na rakouský trůn Ferdinand Zvonimír Habsbursko-Lotrinský sice neusedne, jelikož jeho předci se opakovaně panovnických nároků vzdali, ale třeba se jednou dočkáme toho, že usedne na trůn šampiónů Formule 1.

A TADY si přečtěte, proč je Zemanova noha jako Bůh.

Podobné články

Doporučujeme

Další články