fb pixel Netflix dostane tlačítko na náhodné přehrávání, lidstvo se obloukem vrací zpátky k televizi – G.cz
Vyhledávání

Netflix dostane tlačítko na náhodné přehrávání, lidstvo se obloukem vrací zpátky k televizi

Zdroj: Netflix

Sen všech nerozhodných fanoušků streamovaného obsahu se naplnil, bohové promluvili a Netflix dostává takzvané shuffle tlačítko, nebli tlačítko pro náhodné přehrávání. Zatím jenom pro vybrané uživatele a jenom na televizi.

Jan Studnička
Jan Studnička 21.8.2020, 10:00

Every day I’m shuffling

Netflix je v tomhle dost podobný jako internetová pornografie. Často strávíte mnohem víc času výběrem toho, co budete sledovat, než reálným… ehm, sledováním. Velice nečekaně je ale Netflix jednou v něčem před pornem a jako první tenhle problém řeší. Hodlá instalovat tlačítko pro náhodné přehrávání.

Podobně jako u každé hudební appky můžete stisknout tlačítko pro shuffle a začnou se přehrávat filmy a seriály samy od sebe a pěkně za sebou, aniž byste se museli rozhodovat, na co budete čučet teď. K tomu, aby se Netflix rozhodl, co vám pustí dál, má sloužit speciální algoritmus, který vyhodnocuje, co máte nejraději a co by se vám líbilo. Jako je tomu u YouTube.

Netflix má ostatně se speciálními algoritmy bohatou zkušenost, ví se například, že pro každý film nebo seriál má desítky ikon, coverů a tlačítek, které se přizpůsobují vašemu vkusu. Například, jste-li fanda romantických komedií a Netflix přidá Avengers: Infinity War, uvidíte screen toho, jak jde Robert Downey Junior s Gwyneth Paltrow parkem a smějí se. Pokud jste fanové hororů, uvidíte tam Thanose v temném filtru. V podstatě.

Zpátky k televizi

Zatím je nový feature přístupný pouze pro uživatele s televizemi a navíc jenom pro vybranou skupinku diváků, na kterých Netflix hodlá nový přídavek testovat a sledovat, jestli ho využívají. Internet je plný nadšených reakcí, takže se nejspíš tlačítko rozšíří i do dalších zařízení a na více diváků.

Bohužel shuffle bude fungovat jenom takhle obecně. Stisknete ho na hlavní “billboard” stránce a on začne náhodně přehrávat seriály a filmy. Ještě jsme neslyšeli nic o tom, že by se shuffle zavedl na konkrétní seriály, ale byl by to vítaný krok dva. Pro nás dva, kteří viděli Přátelé / HIMYM / Big Bang / Brooklyn 99 milionkrát by to bylo fajn.

Víte, co je zvláštní? V meta sitcomu 30 Rock je jedna postava označena za idiota poté, co prohlásí, že technologie se vyvíjí cyklicky. Samozřejmě, že je to blbost, jenom bychom chtěli upozornit na to, že jsme tak dlouho vyvíjeli Netflix až jsme se zase vrátili k úplně klasické televizi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články