fb pixel Umbrella Academy se znovu blíží: Čeká nás atentát na Kennedyho i opičí miminka – G.cz
Vyhledávání

Umbrella Academy se znovu blíží: Čeká nás atentát na Kennedyho i opičí miminka

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Tři dny zbývají do chvíle, kdy Netflix po dlouhém roce a půl konečně pošle do světa druhou sérii podvratné komiksové hitovky Umbrella Academy. A Netflix nás na sociálních sítích bombarduje cool trailery i fotkami z toho, co nás čeká. Takže co nás čeká? Pravděpodobně vražda Kennedyho, nukleární holokaust, sekty… a nejroztomilejší šimpanz na světě!

Jan Studnička
Jan Studnička 28.7.2020, 13:14

Vy jste čísla, děcka

Víte, kdo je to Gerard Way? Ti z vás, kteří kdysi nosili patku, určitě vědí. A taky ti, co mají rádi dobrou muziku. Gerard Way je totiž frontmanem kapely My Chemical Romance. A říkáme “je”, protože podle všeho je kapela od roku 2019 znovu pohromadě, což je dobrá zpráva a my možná ještě někde vyhrabem staré Black parade mikiny. Gerard Way ale není jenom zpěvák, textař a skladatel. Je to komiksový autor.

V roce 2007 začal pod vydavatelstvím Dark Horse, což je takový temnější synovec známějšího DC Comics, vycházet jeho komiks Umbrella Academy. A loni tenhle příjemně potemnělý superhrdinský příběh dostal svou vlastní velkorozpočtovou seriálovou adaptaci na Netflixu.

Jako vždy se seriál v lecčem od předlohy liší, ale základní kostra a téma příběhu je stejné. Z ničeho nic se různě po světě narodí hromada dětí se speciálními schopnostmi a sedm z nich adoptuje miliardář s monoklem, sir Reginald Hargreeves. Sice dětem nedá jména ale čísla, ale vychová z nich superhrdinský tým. Ten ale nevydrží extra dlouho a banda se rozpadne. A svede je k sobě zase až smrt sira Reginalda.

Právě charaktery a hlavní téma příběhu je důvod, proč je tohle Dark Horse materiál a nikoli DC nebo Marvel. Nejde o superhrdiny, je to story sourozenců, kteří měli těžké dětství, snaží se popasovat se životem a pokoušejí najít si cestu zpátky jeden k druhému. Je to příběh každé druhé rodiny.

Akorát, že tenhle příběh končí několikanásobným zabitím a koncem světa.

Umbrella Academy podruhé

Druhá série je tady už 31. července a můžeme pomalu začít odhadovat, co se bude dít. Z trailerů víme, že se bude děj odehrávat v šedesátých letech, kam naši hrdinové odcestovali časem před koncem světa. A dělají všechno, co se v šedesátkách dělá. Pijí alkohol, čelí rasismu a zakládají sekty. Jenže se zdá, že je do šedesátých let konec světa pronásleduje.

Viděli jsme mlékaře střílejícího z brokovnice, nukleární výbuch a invazi Sovětů, takže dostaneme naloženo takové té poctivé studenoválečné paranoii, která v tomto případě není jenom paranoia. A jak říkají v ukázkách: “Všechno se točí kolem atentátu na prezidenta.” Takže bychom vsadili peníze na to, že náš tým bude muset nakonec oddělat Kennedyho. Ale není všechno jenom depresivní, taky je tam postava, která má místo hlavy akvárko a geneticky upravený šimpanz, který dělal v předchozí sérii starého komorníka, se vrací jako miminko. Baby Pogo je naše asi zatím nejoblíbenější věc na všech trailerech.

Ale úplně nejdůležitější z hlediska cestování v čase je setkání s mladým sirem Reginaldem. Nikdy jsme se totiž nedozvěděli, proč děti ve stáří adoptoval. Teď to víme. Pravděpodobně proto, že ho o to v mládí požádali.

No prostě jízda, už o víkendu!

Podobné články

Doporučujeme

Další články