fb pixel Enola Holmes přichází. Millie Bobby Brown si zahraje Sherlockovu mladší sestru – G.cz
Vyhledávání

Enola Holmes přichází. Millie Bobby Brown si zahraje Sherlockovu mladší sestru

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Kdo je Enola Holmes? Podle spisovatelky Nancy Springer mladší, leč stejně chytrá a bystrá sestra Sherlocka a Mycrofta Holmesových. Podle knižní série nyní Netflix natočil hvězdně obsazený film, kde Enolu hraje Millie Bobby Brown alias Eleven ze Stranger Things, Sherlocka Henry Cavill a Mycrofta Sam Claflin.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 18.8.2020, 12:01

Enola Holmes míří na Netflix

Enola Holmes je inteligentní, bystrá, talentovaná, mladá detektivka, která v 19. století mírně trpí ve stínu svých neméně inteligentních, bystrých a talentovaných bratrů detektivů, Sherlocka a Mycrofta Holmesových. Když ale z ničeho nic zmizí matka rodu Holmesů, Enola se rozhodne utéct z internátní školy, kam ji přísní bratři poslali, a maminku hledat na vlastní pěst. Setkává se s tajemným Markýzem z Tewkesbury, který se jí stává partnerem v nebezpečném dobrodružství.

Napínavý detektivní příběh vycházející ze slavných story A. C. Doyla je určený především mladším ročníkům, dokáže ale strhnout i starší, což dokazuje fakt, že knižní série Nancy Springer líčící Enolina dobrodružství se před 15 lety, kdy začala vycházet, okamžitě stala bestsellerem. Není tedy divu, že streamingová společnost Netflix si první z knih vzala za inspiraci pro nový film z vlastní produkce a už vůbec nepřekvapí, že do hlavní role obsadila vyloženě svůj objev a zároveň svou asi největší hvězdu, a sice Millie Bobby Brown alias Eleven ze Stranger Things.

Brown budou sekundovat zavedené hvězdy - Sherlocka Holmese ztvární Henry "Superman" Cavill, Mycrofta Holmese Sam Claflin známý především z romantického dojáku Než jsem tě poznala. Ztracenou paní Holmesovou hraje Helena Bonham Carter a Markíze z Tewkesbury představuje Lousi Patridge. Režie se ujal Harry Bradbeer, který má zatím na kontě geniální krimi seriál Killing Eve (česky Na mušce) a ještě geniálnější sitcom Fleabag (česky Potvora).

Není tedy třeba dodávat, že naše očekávání jsou veliká, ačkoliv bližší info o ději zatím neznáme. Netflix ale alespoň vypustil krátký teaser. Podívat se na něj můžete zde:

Netflix pravděpodobně počítá s adaptací všech dílů knižní série, takže se máme nač těšit. Premiéra prvního filmu je naplánována na 23. září, ale víme, že český Netflix má oproti tomu anglickému malé zpoždění. Nejpozději v říjnu to snad ale uvidíme! Po moderním pojetí Holmesovských příběhů s Benedictem Cumberbatchem a Martinem Freemanem, které Doylovo vyprávění přesunulo do 21. století, a které před několika lety zaznamenalo obrovský, ale opravdu obrovský úspěch, je tohle další svěží pohled na dobře známé (a skvělé) historky o až neuvěřitelně chytrých detektivech.

Podobné články

Doporučujeme

Další články