Nepovedený aprílový fór, či trapný pokus o medializaci? Appka Letgo oznámila svůj konec. Teď mluví o návratu

Obrázek uživatele Martin Miko
01.04.2019, 13:30

O pravděpodobně nejpropracovanější aprílový žertík se zaručeně postarala prodejní aplikace Letgo, která před deseti dny oznámila, že od prvního dubna už nebude fungovat v Česku a na Slovensku, čímž překvapila české příznivce. Dokonce vypnula i funkci nahrávání inzerátů. Pár hodin před aprílem však na svém Facebooku zveřejnila status, ve kterém stálo, že nahráváni inzerátů je opět v provozu. Nikdo neví, co si má myslet.

Nepochopený apríl? Nikdo nic neví

Aplikace Letgo motá českým a slovenským uživatelům hlavy, protože nikdo neví, co má jejich odchod z tuzemského trhu znamenat. Světem médií prolétla 20. března zpráva o tom, že oblíbená prodejní aplikace Letgo na našem trhu do konce měsíce náhle skončí, což nepříjemně překvapilo statisíce lidí, kteří si tento oblíbený způsob nakupovali několik let. Dokonce jsme se dočkali i zrušené možnosti vkládání inzerátů.

Původně jsme se domnívali, že jde o žert, protože Letgo oznámil své rozhodnutí poměrně náhle, avšak vzhledem k tomu, že o konci aplikace psalo mnoho deníků a magazínu a navíc bylo zrušeno vkládání inzerátů, tak nikdo nepochyboval. Tedy až do včerejšího večera, kdy se na českém Facebooku Letgo objevil status, který upozornil na to, že nahrávání inzerátů je opět v provozu, a že nyní máme opět možnost jej používat, což jsme si potvrdili při otevření aplikace.

Jednalo se tedy o aprílový žertík? Proč Letgo omezí funkce aplikace a v den, kdy má definitivně skončit se opět rozběhne na 100 %? Moc to nechápeme a zákazníci nejspíš taky ne. Aplikace totiž dnes normálně funguje. S velkou pravděpodobností se chtělo Letgo pokusit o mediální kampaň zdarma, což se i podařilo. Nyní po 11 dnech svým nenápadným vyjádřením oznámilo, že vše funguje a jede se ve starých kolejích.

Aha. Takže apríl?

A zde naleznete velký průvodce brexitem, který vám vysvětlí mnoho důležitých věcí.


Komentáře

Doporučeno pro vás