Konec Letgo v Česku: Od dubna už prodáte řetízek po babičce jen přes Mimibazar – G.cz
Vyhledávání

Konec Letgo v Česku: Od dubna už prodáte řetízek po babičce jen přes Mimibazar

Na konci března skončí v Česku a na Slovensku oblíbená prodejní aplikace Letgo, která se v našich končinách stala během krátké chvíle velmi populární. Umožňovala totiž snadnou komunikaci mezi prodávajícím a kupujícím, a navíc disponovala navigací, díky které jste zjistili, kdo ve vaší ulici prodává starý gauč apod.

Martin Miko
Martin Miko 20.3.2019, 13:54

Rychlý konec užitečné aplikace

Tato zpráva zní velmi překvapivě, jenže se nejedná o žádný žert. Letgo končí v Česku už za 10 dní. Náhlý konec oblíbené prodejní aplikace, která u nás měla až 2 miliony uživatelů, všechny překvapil, protože se jednalo o jednu z nejpoužívanějších prodejních aplikací vůbec. Díky navigaci a rychlé komunikaci jste mohli během pár hodin prodat ve vaší ulici starý gauč nebo koupit automobil od souseda. Letgo usnadňovalo lidem život a znamenalo krok vpřed. Byl to takový Facebook v dobách, kdy existoval jen Myspace a Libimseti.cz.

Letgo by mělo skončit nejen v Česku a na Slovensku, ale například i ve Slovinsku nebo v Chorvatsku. Po zapnutí aplikace se dozvíte, že již nelze zveřejňovat nové inzeráty a v České republice již nebude po tomto měsíci (březen 2019) k dispozici. V rámci naší země se jedná o velice překvapivý krok, jelikož zde bylo investováno spoustu finančních prostředků do marketingu. Jen si vzpomeňme na loňský rok, kdy Leoš Mareš na Letgo prodával tašku značky Fendi v hodnotě 110 tisíc korun a pořídil nové auto pro svou maminku.

Aplikace byla založena v roce 2015 Alecem Oxenfordem a Jordim Castellem a do dnešního dne si jí prý stáhlo přes 75 milionů uživatelů po celém světě. Podle informací serveru CzechCrunch chtějí investoři odejít ze střední Evropy a zacílit své aktivity na rozvojové země.

Podle nás je to samozřejmě škoda a myslíme si, že aplikaci měl někdo zmonetizovat za pomoci reklamních bannerů, zvýhodňování při prodeji za poplatek apod. No, pozdě bycha honit.

A zde je velký jarní anti-horoskop, díky kterému zjistíte, proč jste bezvýznamní i na jaře.

Podobné články

Doporučujeme

Další články