fb pixel Nepodceňujme politické ambice z Barrandova: Soukup už si registroval doménu pro prezidentské volby – G.cz
Vyhledávání

Nepodceňujme politické ambice z Barrandova: Soukup už si registroval doménu pro prezidentské volby

Jaromír Soukup, generální ředitel TV Barrandov a dvanáctinásobný moderátor, založil nové hnutí s originálním názvem List Jaromíra Soukupa. Pochopitelně se zatím dočkal především posměšných reakcí. My si ale myslíme, že politické ambice bývalého boxera by se neměly podceňovat - uštědří Soukup svým konkurentům politický knock-out?

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 17.1.2019, 14:48

Volební lístek s jediným jménem

Podívejme se na to logicky - Jaromír Soukup je chtě-nechtě jedna z nejznámějších osobností české mediálně-politické scény a jeho pořady sledují stovky tisíc lidí denně. Ač to Soukup zatím oficiálně neoznámil, spekuluje se v kruzích o účasti jeho hnutí v květnových volbách do Evropského parlamentu – a v těch mají i malé strany obrovskou šanci na úspěch. Jak poznamenává novinář Jan Palička na svém facebookovém profilu: „Volby do europarlamentu se těší ještě menší popularitě než volby do Senátu a to je co říct. V těch minulých Svobodným, kteří získali jeden mandát pro Petra Macha, stačilo necelých 80 tisíc hlasů.“ Pokud by tedy měly letošní volby stejnou účast jako ty poslední z roku 2014, postačilo by Soukupovi k cestě do Bruselu kdyby pro něj hlasoval zhruba každý druhý divák jeho večerní televizní relace. To už nezní tak nepravděpodobně. A s trochou nadsázky můžeme říct, že Soukupovi nic nebrání v tom, aby sestavil kandidátku s jediným kandidátem – sám se sebou. Vlastně by se tak vysvětlil podivný název jeho hnutí- List Jaromíra Soukupa je totiž volební lístek s jediným kandidátem - Jaromírem Soukupem.

Soukup navíc není žádným politickým nováčkem – v rozhovoru z roku 2009 se nechal slyšet, že se angažoval již v dobách rodícího se Občanského fóra. Jako spolupracovník Strany zelených byl náměstkem ministryně školství a později kandidoval do Poslanecké sněmovny na kandidátce separatistické Demokratické strany zelených – neuspěl, jelikož strana získala pouhých 0,62 % hlasů.

Vymění Soukup Barrandov za Pražský hrad?

Soukupovy šance by se neměly podceňovat také z toho důvodu, že míří na stejné voliče jako Okamurova SPD, která má dlouhodobě problém s hledáním silných osobností do voleb. Kromě samotného Okamury a bývalého člena ODS Radima Fialy se hnutí skládá z bizarních amatérských politiků počínaje brusičem Miloslavem Roznerem přes komentujícího tělocvikáře Lubomíra Volného až po slečnu Lucii Šafránkovou, která si před zvolením do sněmovny zahrála v erotické reklamě. Evropské volby, podobně jako ty senátní (které SPD drtivě prohrálo), staví na silných osobnostech, které zaujmou voliče. A právě díky tomu může slavný Soukup, miláček televizních diváků, Okamurovi vypálit bruselský rybník.

Zdá se ale, že vítězství Soukupa v květnových volbách není primárním cílem nejuniverzálnějšího moderátora v zemi, nýbrž jen předstupněm před jeho kandidaturou v příští prezidentských volbách. Podle našich zjištění si už dokonce zaregistroval i doménu. Jen si to představte – europoslanec Soukup s podporou nějaké prestižnější evropské politické frakce (nabízí se konzervativní ACRE či euroskeptická MENF). Z bizarní televizní postavičky se tak rázem může stát úspěšným a především hlasitým politikem, který bude bez ustání opakovat fráze o bránění našich zájmů v Evropě.

Sázkaři věří Soukupovi víc než Okamurovi

A od toho je již krůček k tomu, aby se rozhodl vystřídat Miloše Zemana na Pražském hradě. Přidejte k tomu ještě jeho právnické vzdělání a podporu odstupujícího prezidenta a najednou se představa Jaromíra Soukupa pronášejícího prezidentský slib svým ikonickým sekavým hlasem ve Vladislavském sále nemusí zdát tak neuvěřitelná. A jestli věříte, že se proevropským stranám opět nepodaří postavit silného společného kandidáta, můžete si na Jaromíra Soukupa jít vsadit už teď. Momentální kurz je 30:1, což je více než má například Ivan Bartoš, Tomio Okamura nebo i takoví politici jako je například Petr Pithart či Mirek Topolánek. A pro úplnost dodáváme, že bývalý kandidát Jiří Drahoš je jen kousek před Soukupem – kurz na něho je 25:1. Tak uvidíme - možná se brzy dočkáme Vánočního poselství prezidenta s Jaromírem Soukupem.

A tady si prohlédněte 10 Year Challenge české politiky: 10+1 úžasných proměn našich politiků od tlustého Okamury po pějícího Kena.

Podobné články

Doporučujeme

Další články