fb pixel Neplatíte alimenty? Zakážu vám fotbal, vzkazuje nezodpovědným otcům Jana Maláčová – G.cz
Vyhledávání

Neplatíte alimenty? Zakážu vám fotbal, vzkazuje nezodpovědným otcům Jana Maláčová

Zdroj: Profimedia.cz

Volby se nezadržitelně blíží a ČSSD dlouhodobě útočí na ty nejnižší lidské pudy takovým způsobem, aby při podzimních volbách získala alespoň 5 % hlasů a udržela si alespoň trochu cti. Místopředsedkyně a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová nyní například navrhuje, aby ti, kteří neplatí alimenty, měli zakázáno navštěvovat sportovní zápasy. Sociální demokraté před volbami doslova perlí svými předvolebními sliby. Někdo tu má zřejmě strach z voleb.

Martin Miko
Martin Miko 2.7.2021, 11:28

Jana Maláčová a její sliby

Když současná ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová vystoupí v médiích, člověk má často pocit, že se nachází v nějakém paralelním vesmíru, v němž je všechno naopak. Podle Maláčové totiž nejmenší nebo žádné daně platí především bohatí lidé a velké firmy, takže by měli za covid nést zodpovědnost právě oni a zaplatit škody způsobené covidem. Bohatí lidé a velké firmy se totiž doposud daním vyhýbali. Na druhé straně tady máme ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), který v době pandemie kupoval za státní peníze jeden respirátor až za 777 korun českých, na což naši sociální demokraté velmi rychle zapomněli. Měli by si spíše uvědomit, že by to měli být právě oni, kdo by měl jít příkladem společnosti a kdo by měl začít šetřit veřejné finance.

Naproti tomu tu ale máme blížící se volby, takže na šetření a utahování opasků zapomeňte, protože to zbyde teoreticky na opoziční vládu. A když by to náhodou vyšlo, tak se uvidí. Ostatně tenhle přístup vlády hnutí ANO s ČSSD připomínají rčení „po nás potopa“. A hlavně jejich peníze to stejně nejsou, ale státní, takže zodpovědnost může jít stranou. Sociální demokraté jsou pověstní tím, že velmi neradi šetří a velmi rádi svalují vinu na úspěšné a schopné lidi a firmy. Takže například pokud vyděláváte slušné peníze nebo jste prosperující firma i v dobách, kdy půlka země nemohla pořádně pracovat ani podnikat, tak se připravte na zdanění. Průměrný člověk totiž za nesmysly zatížený státní rozpočet přece nemůže! Proto si zaměstnanec v dobách, kdy bychom měli všichni pracovat na 200 %, zaslouží podle ČSSD kratší pracovní týden. Vláda si navíc před volbami chce pojistit volební hlasy důchodců tím, že zvýší penze nad valorizaci.

Nejvtipnější na tom celé je, že nás ČSSD straší tím, že po volbách mohou přijít k moci Piráti nebo kombinace ODS s hnutím ANO. Zároveň však tak trochu zapomíná, že je to práce sociální demokracie, kdo je s hnutím ANO ve vládě už skoro 8 let. Do toho všeho se snaží Jana Maláčová „okořenit“ předvolební sliby dávkou lidství, soudržnosti a pochopení, jenže vše působí velmi lacině a naivně. „Myslím, že to je téma, kdo zaplatí za dluhy, které způsobila pandemie. Kdo zaplatí za covid. Za sociální demokracii to nesmí být střední třída, nízkopříjmoví a důchodci,“ řekla Maláčová ve speciálu CNN Prima News.

Maláčová se v rámci volebních slibů rozhodla zaměřit i na muže, kteří neplatí alimenty. V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu se například zmínila, že muži, kteří neplatí výživné na svoje děti, by měli mít zakázáno chodit například na fotbal nebo hokej. „Lidé, kteří neplatí výživné na své děti, by měli mít zakázáno chodit na sportovní utkání, měli by jim být odebírány lovecké, rybářské, případně zbrojní průkazy,“ prohlásila v Radiožurnálu. Zvláštní je, že paní Maláčová zapomněla zmínit ženy, které neplatí výživné na svoje děti. Těm by nezakázala chození na aerobic, sledování Sexu ve městě nebo víno s kámarádkami. Zvláštní.

Podobné články

Doporučujeme

Další články