fb pixel Nemáte na bydlení v Česku? Nevadí. Kupte si dům za euro na Sicílii – G.cz
Vyhledávání

Nemáte na bydlení v Česku? Nevadí. Kupte si dům za euro na Sicílii

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Ceny nemovitostí u nás dosahují astronomických výšin, čímž se vlastní bydlení stává nedosažitelným snem pro většinu z nás. Ne všude však realitní trh dospěl do tak kritického bodu. Například sicilská Sambuca nyní šokovala svět prodejem domů za pouhé jedno euro (26 korun). Bojuje tak proti reálné hrozbě vylidnění. Podívejte se do fotogalerie, která vás naláká se sem okamžitě odstěhovat.

Pavla Ksiazkiewiczová
Pavla Ksiazkiewiczová 18.1.2019, 10:28

Levná sicilská krása

Romantické domky v té nejmalebnější italské krajině, která skýtá výhledy na Středozemní moře. Co víc si přát? Domy ve 1200 let starém městě vlastní přímo radnice, takže jsou okamžitě k dispozici. "Nerozlišujeme mezi starousedlíky a novými obyvateli. Chcete dům, dostanete ho okamžitě," uvedl pro CNN místostarosta Giuseppe Cacioppo.

I tato nabídka však v sobě skrývá malý háček. Potenciální kupci se musejí zavázat k tomu, že svá nová obydlí během tří let zrenovují. Ceny této investice pak začínají na hranici 15 tisíc euro (tedy zhruba 340 tisíc korun), navíc musejí kupci složit zálohu pět tisíc eur (113 tisíc korun). I tak se ale tato investice ve srovnání s českými cenami maximálně vyplatí.

Podívejte se do naší fotogalerie, jak by se vám bydlelo v krásné Sambuce.

A tady čtěte, proč byste neměli podceňovat Soukupovy politické ambice.

Podobné články

Doporučujeme

Další články