Nekřesťanský honorář pro Pavla Fischera: Pražská strojírna chce zpět milion za práci, kterou neodvedl – G.cz
Vyhledávání

Nekřesťanský honorář pro Pavla Fischera: Pražská strojírna chce zpět milion za práci, kterou neodvedl

Okolo senátora Pavla Fischera je v poslední době poměrně živo. Firma Pražská strojírna, která je propojená s Dopravním podnikem Prahy, tedy i s Magistrátem hlavního města, by totiž ráda od tehdejšího uchazeče o prezidentské křeslo získala zpět přes milion korun, který mu uhradila za poradenskou práci, kterou prý neodvedl.

Rom Jeremy
Rom Jeremy 9.4.2019, 10:32

110 tisíc měsíčně za poradenství? Proč ne!

Pražská strojírna by ráda získala nazpět peníze od senátora Pavla Fischera, které mu v minulých letech zaplatila za poradenství, které podle firmy nedělal. Peníze přitom společnost, která je ovládaná Pražským magistrátem, nechce od Fischera, ale od Vladimíra Říhy, který byl vyhozen před dvěma lety. Podle Aktuálně.cz obdržel 18. února Říha předžalobní výzvu, ve které stojí, že má uhradit přes milion korun do konce února. Ukázalo se, že jeho celkové škody jsou vyčísleny na 21 milionů korun a podle žaloby, se kterou bylo Aktuálně.cz obeznámeno, byly peníze pro Fischera použity bezvýsledně.

Fischer měl dostávat od 1. března 2016 plat 110 tisíc korun měsíčně plus náhrady na cestování za poradenství, které mělo trvat nejprve tři měsíce, avšak následně bylo prodlouženo až do konce roku 2016. Podle nového vedení strojírny však firma nedisponuje žádnými výsledky Fischerovy práce a ani žádnými informacemi o situaci na francouzském trhu, za což měl být Fischer placen. Vedení navíc tvrdí, že nemá žádné poznatky o tom, že by poradenství bývalého prezidentského kandidáta bylo nějak využito.

Šéf Pražské strojírny Masarovič však tvrdí pro Aktuálně.cz, že škodu firmě způsobil primárně Říha. Ten naopak tvrdí, že Fischer pro firmu seriózně pracoval a byl velmi aktivní v rámci expanze společnosti do Francie. Při kontaktování Pavla Fischera odpověděl Aktuálně.cz následující: "Během své profesní kariéry jsem pracoval pro desítky klientů a svou práci jsem vždy odvedl. K žádným soudním sporům nikdy nedošlo. Nevidím důvod komentovat jednotlivé případy."

Cílem strojírny není nic skandalizovat, ale kvalifikovaně posoudit adekvátnost odměny vůči odvedené práci Fischera.

A zde vás potěší, že Tomio Okamura podstoupil kolonoskopii.

Podobné články

Doporučujeme

Další články