Nekonečná moudrost princezny Leiy: už rok uplynul od smrti Carrie Fisher, tady je 10 jejích nesmrtelných výroků

Celý svět si ji pamatuje jako princeznu Leiu, krásnou a odvážnou hrdinku z Hvězdných válek, která v momentě, kdy oblékla zlaté bikiny, ukončila dětství nejednoho dospívajícího chlapce. Carrie Fisher ale byla mnohem víc - psala úspěšné knihy a především se celoživotně prala s bipolární poruchou a depresemi, přičemž se o tom nebála zcela otevřeně a veřejně mluvit. 27. prosince 2017 uplynul rok od její nečekané smrti, připomeňte si některé z jejích nejlegendárnějších výroků.

1. Cítit k někomu zášť a odpor, to je jako pít jed a čekat, že ten druhý člověk zemře.

2. Když se něčeho bojíte, bát se nepřestávejte, ale stejně to udělejte. Je to čin, co se počítá. Nemusíte čekat, až se na to budete cítit, prostě do toho jděte a sebevědomí se pak dostaví samo.

3. Občas můžete nebe najít jen tak, že pomalu vycouváte z pekla.

4. Kdyby v mém životě nebyl humor, zbyla by jen pravda, a to bych nesnesla.

5. Co bych chtěla sdělit mladým lidem? Dávejte pozor. To, co prožíváte, se nebude opakovat.

6. Bipolární porucha je skvělá učitelka. Žít s ní je těžká výzva, po tom boji vám ale přijde úplně všechno ostatní v životě snadné.

7. Nikdy jsem sebe sama neměnila, jen jsem to časem víc a víc přijímala. Štěstí neznamená mít to, co chceme, ale chtít to, co máme.

8. Málokdy někoho nenávidím, a když miluju, je to velké. Tak velké, že by to mělo mít vlastní hlavní město a měnu.

9. Mládí a krása nejsou osobní úspěchy. Jsou to dočasné produkty času a DNA.

10. Nezáleží na tom, jak umřu, každopádně ale chci, aby se psalo, že jsem se utopila během plavání při měsíčku, uškrcená vlastní podprsenkou.

A tady 10 věcí, co inspirovaly věci a postavy ve Star Wars.


Komentáře