Nekonečná moudrost princezny Leiy: 10 nesmrtelných výroků Carrie Fisher – G.cz
Vyhledávání

Nekonečná moudrost princezny Leiy: 10 nesmrtelných výroků Carrie Fisher

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

Celý svět si ji pamatuje jako princeznu Leiu, krásnou a odvážnou hrdinku z Hvězdných válek, která v momentě, kdy oblékla zlaté bikiny, ukončila dětství nejednoho dospívajícího chlapce. Carrie Fisher ale byla mnohem víc - psala úspěšné knihy a především se celoživotně prala s bipolární poruchou a depresemi, přičemž se o tom nebála zcela otevřeně a veřejně mluvit. Už tři roky uplynuly od její nečekané smrti, připomeňte si některé z jejích nejlegendárnějších výroků.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 28.12.2019, 08:32

Leia forever!

Pokud jste viděli aktuální Hvězdné války, tedy Epizodu IX s titulem Vzestup Skywalkera, ještě jednou, naposledy, jste si mohli užít sice digitální, přesto tvář herečky Carrie Fisher v roli princezny/generálky Leiy. Představitelka slavné vesmírné krásky zemřela 27. prosince 2016.

Právě díky této, dá se říct životní roli, se Carrie Fisher zapsala mezi ikonické sci-fi hrdinky. Ale v osobním životě to byla taky skvělá ženská! Herečka totiž trpěla bipolární poruchou. A protože neměla problém o nemoci otevřeně mluvit, stala se takovou osvětovou ikonou a tváří snahy o destigmatizaci duševních chorob.

O vážných a pro zdravé jedince těžko představitelných problémech dokázala mluvit s vážností, ale zároveň také s humorem a lehkostí. To dokazuje výběr ze jejích nejlepších a nejmoudřejších citátů...

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu